wtorek, 13 sierpień 2019 15:37

23,2% wzrost przychodów rok do roku

Napisał
Liang Hua Liang Hua fot. Huawei

Czołowy chiński koncern ICT opublikował wyniki finansowe za pierwszą połowę 2019 r.

Huawei wypracował wówczas 401,3 mld juanów (CNY), tj. ok. 58,3 mld USD, przychodu. Oznacza to 23,2% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ub. roku. Marża zysku netto w tym okresie wyniosła 8,7% (prezentowane dane finansowe są nieaudytowane – przygotowane zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej /IFRS/). Według prezesa Huawei, Liang Hua, firma działa sprawnie, a jej organizacja jest tak samo dobra jak zawsze. Dzięki skutecznemu zarządzaniu i doskonałym wynikom we wszystkich wskaźnikach finansowych, działalność Huawei w pierwszej połowie 2019 roku utrzymała się na wysokim poziomie.

Grupa biznesowa Huawei odpowiedzialna za infrastrukturę dla operatorów telekomunikacyjnych (Carrier Business Group), w pierwszej połowie 2019 roku osiągnęła przychody o wartości 146,5 miliardów CNY, przy stałym wzroście produkcji i sprzedaży sprzętu do obsługi sieci bezprzewodowych, transmisji optycznej, transmisji danych, IT i innych produktów. Do tej pory Huawei podpisał 50 umów handlowych na wdrożenie technologii 5G i wysłał 150 000 stacji bazowych na rynki całego świata.

W segmencie Enterprise Business Group, przychody ze sprzedaży w I poł. 2019 r. wyniosły 31,6 mld CNY. Huawei nadal rozszerza portfolio produktów ICT, oferując rozwiązania w wielu dziedzinach, takich jak chmura, sztuczna inteligencja, sieci kampusowe, centra danych, Internet rzeczy i inteligentne platformy obliczeniowe. Pozostaje zaufanym dostawcą dla klientów z sektora rządowego i użyteczności publicznej, a także klientów z sektorów komercyjnych, takich jak finanse, transport, energia i motoryzacja.

Consumer Business Group odpowiedzialna za konsumenckie produkty Huawei w I poł. 2019 r. osiągnęła 220,8 mld CNY przychodu ze sprzedaży. W tym samym okresie firma dostarczyła na światowe rynki 118 mln smartfonów (łącznie z urządzeniami marki Honor), co oznacza 24% wzrost rok do roku. Koncern odnotował również duży wzrost w dostawach tabletów, komputerów i urządzeń wearables. Huawei zaczyna skalować swój ekosystem produktów, aby można było bardziej bezproblemowo i inteligentnie korzystać z oferowanych urządzeń. Do tej pory ekosystem Huawei Mobile Services ma już ponad 500 mln użytkowników i 800 tys. zarejestrowanych programistów na całym świecie.

- Nasze przychody w maju szybko rosły - powiedział Liang. - Biorąc pod uwagę wskaźniki, które osiągnęliśmy w pierwszej połowie roku, nadal obserwujemy wzrost nawet po tym jak zostaliśmy dodani do Entity List. Nie oznacza to, że nie mamy przed sobą żadnych trudności. Mamy i mogą one wpłynąć na tempo naszego wzrostu w najbliższym okresie czasu. Dodaje: - Ale pozostaniemy na kursie. Jesteśmy pewni tego, co przyniesie przyszłość, i będziemy kontynuować inwestycje zgodnie z planem – łącznie z tym, że wydamy 120 mld  CNY na badania i rozwój. Przetrwamy te wyzwania i jestem przekonany, że Huawei wejdzie w nowy etap wzrostu.

Aby uzyskać więcej informacji należy odwiedzić stronę www.huawei.com

lub:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

https://www.youtube.com/Huawei

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

esportinfo logo 300

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę