piątek, 30 sierpień 2019 17:02

Pozytywna decyzja Sądu ws. RUCH-u

Napisał
Pozytywna decyzja Sądu ws. RUCH-u fot. Ruch SA

Zatwierdzenie przez Sąd postępowania układowego spółki RUCH w restrukturyzacji,  co było jednym z warunków udzielenia spółce finansowania przez PKN Orlen, otwiera drogę do kontynuacji tego procesu. Celem planowanej transakcji jest przejęcie przez Orlen pakietu 100% akcji spółki RUCH.

Jak również wykorzystanie synergii operacyjnych, wzmocnienie segmentu sprzedaży detalicznej PKN Orlen przy konsekwentnej restrukturyzacji RUCH-u. Orlen, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zamierza w tym procesie aktywnie uczestniczyć. Kolejnym istotnym etapem  warunkującym przeprowadzenie transakcji, będzie uzyskanie zgody organu antymonopolowego.

- Nasza deklaracja nabycia pakietu 100 proc. akcji RUCH pozostaje niezmienna. Decyzja Sądu przybliża nas do tego celu. Przejęcie tej spółki to dla nas przede wszystkim ważny projekt biznesowy, który wpisuje się w ujęty w naszej strategii rozwój segmentu detalicznego. Spółka ze stuletnią tradycją, jaką jest RUCH jest dzisiaj w trudnej sytuacji i wymaga restrukturyzacji. PKN Orlen ma przygotowany plan działania, który  pozwoli odzyskać spółce stabilność finansową oraz odbudować pozycję na rynku. Jestem przekonany, że przy konsekwentnie realizowanym programie restrukturyzacyjnym możemy odnieść sukces. To dobra perspektywa biznesowa dla wszystkich zainteresowanych stron, również dla wydawców, którzy konstruktywnie zaangażowali się w projekt  – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Model sprzedaży realizowany przez RUCH koresponduje z formatem O!Shop Orlenu i umożliwia rozwój tego formatu poza siecią stacji paliw. Spółka dostrzega szereg potencjalnych synergii wynikających m.in. z możliwości poszerzenia oferty RUCH-u o produkty sprzedawane obecnie w sieci Orlen. Podobną strategię realizuje na rynkach zagranicznych m.in. MOL i Circle-K. Analizy rynkowe przeprowadzone przez polski koncern wskazały na potencjał rozwoju takiego formatu z wykorzystaniem aktywów spółki RUCH. Doświadczenie i know-how ORLEN-u w zakresie budowania relacji z klientami i sprzedaży produktów FMCG będzie stanowiło podstawę do poprawy efektywności działalności spółki Ruch, zakładającej utrzymanie kolportażu prasy.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

esportinfo logo 300

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę