środa, 11 wrzesień 2019 12:25

Laury dla lidera branży mleczarskiej

Napisał
Laury dla lidera branży mleczarskiej fot. Mlekovita

Polska Izba Mleka ogłosiła wyniki XIII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich.

W kategorii Największe Spółdzielnie Mleczarskie zwyciężyła Grupa Mlekovita. Jej prezes, Dariusz Sapiński, otrzymał tytuł Managera Roku 2018. Kapituła Rankingu doceniła rozwój firmy, która na koniec 2018 r. osiągnęła przychody o wartości ponad 16 razy większej niż 20 lat temu. Rok do roku rosną one o ok. 10 proc., tj. pięciokrotnie szybciej niż średnio rynek. Wyniki pierwszej połowy 2019 r. wskazują, że jeszcze w tym roku Mlekovita przekroczy próg 5 mld zł przychodów. Oznaczać to będzie, że firma największa w branży w Polsce oraz największa w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Każdego dnia w naszych 20. zakładach produkcyjnych przetwarzamy 8 mln l najlepszego mleka dostarczanego przez 15 tys. polskich rolników. O najwyższą jakość naszych produktów dba ponad 5 tys. wykwalifikowanych pracowników. To dzięki ich codziennym wysiłkom produkty mleczne Mlekovity są znane nie tylko w Polsce, ale i 159. krajach świata. Cieszymy się, że nasza działalność znajduje uznanie nie tylko w oczach konsumentów, ale również ekspertów branży – powiedział Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita.

Celem Rankingu Spółdzielni Mleczarskich jest wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów sektora mleczarskiego oraz laureatów kategorii specjalnych. Biorą w nim udział spółdzielnie mleczarskie oraz przedsiębiorstwa prywatne zajmujące się skupem i przetwórstwem mleka. Ich działalność poddawana jest analizie na kilku płaszczyznach, m.in. finansów, eksportu i innowacyjnych form promocji. Nad całym przebiegiem rankingu czuwa niezależne grono ekspertów i znawców branży mleczarskiej. Laureaci tegorocznej XIII edycji zostali ogłoszeni w trakcie uroczystej Gali 17. Międzynarodowego Forum Mleczarskiego, która odbyła się 5 września br.

W skład Mlekovity wchodzi 20 zakładów produkcyjnych i 32 własne centra dystrybucyjne, w tym pierwsze w branży hurtownie Cash&Carry. Jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim i liderem eksportu sektora mleczarskiego (posiada uprawnienia eksportowe do 159 krajów świata). Posiada certyfikat koszerności (Koher Certificate) i certyfikat HALAL; została również wpisana do bazy Sedex – firm o etycznych standardach produkcji w łańcuchu dostaw. Według rankingu Rzeczpospolitej Mlekovita jest obecnie najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

esportinfo logo 300

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę