środa, 11 wrzesień 2019 14:13

W kurorcie o polityce i gospodarce po raz 29.

Napisał
Premier Morawiecki podczas Gali Człowiek Roku Premier Morawiecki podczas Gali Człowiek Roku fot. youtube.com/KPRM

29. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju zakończone. Jego motto w tym roku brzmiało „Europa jutra. Silna czyli jaka?”. W trakcie konferencji, która jest największym tego typu wydarzeniem w tej części Europy, uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w ponad 200. debatach, sesjach i wydarzeniach.

W krynickim wydarzeniu odbyło się także sześć sesji plenarnych, wykłady, warsztaty, jak również prezentacje narodowe i regionalne. Podobnie jak w latach poprzednich zostały wręczone nagrody Forum Ekonomicznego. Decyzją Rady Programowej XXIX Forum Ekonomicznego – „Człowiekiem Roku” został Mateusz Morawiecki. Nagrodę wręczyła premierowi marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

- W 2018 r. Polska pokazała lwi pazur, zawdzięczamy to przedsiębiorcom, którzy biorą byka za rogi, którzy biorą ryzyko na siebie. To także nagroda dla nich - mówił premier odbierając nagrodę. Mateusz Morawicki doceniał walory Krynicy-Zdroju i jak podkreślił bardzo lubi przyjeżdżać na Forum Ekonomiczne. Najbardziej cieszą go jednak ambitne plany polskich przedsiębiorstw, które często w Krynicy o nich mówią. - Czternasty raz jestem na tym Forum Ekonomicznym, patrzę na jego ewolucję, ewolucję polskiej gospodarki, polskiego systemu gospodarczego i myślę, że możemy mieć nadzieję, że za te kolejne czternaście lat będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy mniej więcej na poziomie rozwoju gospodarczego, jak państwa Europy Zachodniej - podkreślił Morawiecki.

Zdaniem premiera dzięki wizjonerskiemu podejściu polskich firm, czekają nas kolejne lata rozwoju, które pozwolą z polepszenie statusu materialnego polskich rodzin. – Niech te nasze skrzydła gospodarcze i społeczne zawiodą nas w piękną przyszłość gospodarczą. To nasz obowiązek, powołanie i cel. Dziękuję za docenienie polskiej gospodarki, przedsiębiorców i polskich pracowników – zakończył swoje przemówienie premier Morawiecki.

Nagrody przyznano także w trzech innych kategoriach. Tytułem firmy roku wyróżniono największy polski bank – PKO BP. Nagrodę Gospodarczą Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, będącą jednocześnie nagrodą specjalną krynickiego forum, otrzymała szefowa grupy Luxmed Anna Rulkiewicz.

Podczas gali wręczono także nagrodę Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza, przyznawaną twórcom i promotorom kultury za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury naszego regionu. Jej laureatem został węgierski literaturoznawca i historyk kultury prof. Csaba György Kiss.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

esportinfo logo 300

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę