środa, 27 listopad 2019 17:23

Opowieść o trudnych związkach polsko-rosyjskich z Warszawą pośrodku

Napisał
Opowieść o trudnych związkach polsko-rosyjskich z Warszawą pośrodku fot. arch.

„Warszawocentryzm” jest przedmiotem niezliczonych złośliwości i dowcipów. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: wynika on nie tylko ze stołeczności Warszawy i z faktu, że jest ona największym polskim miastem.

Po prostu dzieje Warszawy są nierozerwalnie splecione z dziejami Polski. Profesor Lech Królikowski, nestor varsavianistów, pokazuje to jak na dłoni w swojej najnowszej pracy, interesującej nie tylko dla warszawiaków – napisał na portalu polskatimes.pl Marcin Rosołowski w recenzji najnowszej książki profesora.

„Moskwa nad Wisłą” to opowieść o trudnych, lecz również niezwykle frapujących związkach polsko-rosyjskich z Warszawą pośrodku. Wszystko to rzucone na tło historyczne – od czasów porozbiorowych po współczesność.

Według autora recenzji „Moskwa nad Wisłą” „wciąga i skłania czytelnika, by na własną rękę próbował zgłębiać zarysowane w niej wątki. Na kartach książki pojawiają się postaci niegdyś znane i ważne, dzisiaj zapomniane, a przecież współtworzące naszą przeszłość”.
Zaś jej lektura „może, a nawet powinna, być czymś znacznie więcej: cenną i ciekawą lekturą dla każdego, kogo obchodzi ojczysta historia” – kończy Rosołowski.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

esportinfo logo 300

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę