piątek, 29 listopad 2019 17:37

Wizyta prezydenta u producenta wyrobów mleczarskich

Napisał
W centrum: Andrzej Duda, na prawo: Dariusz Sapiński, Jan Krzysztof Ardanowski W centrum: Andrzej Duda, na prawo: Dariusz Sapiński, Jan Krzysztof Ardanowski fot. Grupa Mlekovita

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził centralę wiodącej na rynku firmy mleczarskiej w Wysokiem Mazowieckiem. Prezes spółki Dariusz Sapiński oprowadził gościa m.in. po Wydziale Serowni i zaprezentował szeroki asortyment produkowanych wyrobów.

W tym wyprodukowany z okazji historycznej wizyty szlachetny ser Polski Prezydent oraz twarogi z uruchomionej w dniu wizyty nowej, nowoczesnej linii ciągłej do produkcji twarogów. Prezydent spotkał się także z pracownikami firmy. Podczas wizyty w Mlekovicie towarzyszyli mu: minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ardanowski oraz przedstawiciele władz samorządowych. Goście mieli okazję zwiedzić Wydział Serowni, w którym wytwarzany jest szeroki asortyment serów i serków, będących wizytówką firmy, w tym sery długodojrzewające z linii „Diamenty Konesera” czy nowości, jak np. paluszki serowe. Prezydentowi zaprezentowano proces produkcji, pakowania oraz przechowywania serów. Kolejnym etapem po Wydziale Serowni była wizyta w sklepie firmowym „Mlekovitka”, gdzie prezes Sapiński przedstawił prezydentowi Dudzie szeroki asortyment wyrobów marki „Mlekovita”. Następnie odbyło się spotkanie z pracownikami firmy.

– To ogromny zaszczyt i honor gościć Pana Prezydenta. Jest to niezwykłe wydarzenie w historii Mlekovity, bo przez 91 lat jej istnienia dopiero po raz pierwszy gości w swoich progach głowę państwa. Dziś uruchomiliśmy też linię ciągłą do produkcji twarogów – mam nadzieję, że obecność Pana Prezydenta w tym dniu przyniesie nam szczęście – mówił podczas spotkania Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita.

Zarówno podczas wizyty w firmie, jak i późniejszego spotkania z mieszkańcami powiatu wysokomazowieckiego, Prezydent podkreślał, jak duże jest znacznie firmy Mlekovita oraz pracy polskich rolników dla krajowej gospodarki. - To są tereny rolnicze. Z wielkim szacunkiem chcę podziękować wszystkim Państwu, którzy jesteście wielkim zapleczem rolniczym, ale przede wszystkim wielkim zapleczem mlecznym dla Rzeczypospolitej. Bo to mleko właśnie tutaj, w większości gospodarstw jest produkowane. Jesteście Państwo wszyscy związani z firmą Mlekovita, która mleko przetwarza, produkując produkty rozpoznawalne praktycznie na całym świecie. To są produkty, które są Państwa wytworem, które są dziełem Państwa rąk, wychowywanych i pielęgnowanych przez Państwa zwierząt, które rozsławiają nas, i które budują potencjał polskiej gospodarki. Bo dzisiaj polskie rolnictwo to ogromna część polskiego przemysłu, to wielka część polskiego PKB, to ogromna część naszego cały czas wzrastającego eksportu – powiedział prezydent.

Mlekovita jest największym producentem i eksporterem produktów mleczarskich w Polsce. Asortyment ponad 1000 wyrobów wytwarzanych przez firmę trafia obecnie do 159. krajów świata, w tym do 28. państw Unii Europejskiej i do 131. krajów spoza UE. Z eksportu pochodzi ok. 30 proc. przychodów firmy. - Miałem przyjemność przed dwoma laty odbierać z pańskich rąk Nagrodę Gospodarczą przyznaną przez Pana Prezydenta w 2017 r. w kategorii Odpowiedzialny biznes, a w bieżącym roku nominację do tej nagrody w kategorii Narodowy sukces. To ważne dla nas wyróżnienie, świadczące o tym, że nasza praca: pracowników i producentów mleka na rzecz polskiej gospodarki jest doceniana na najwyższym szczeblu – mówił prezes Sapiński.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

esportinfo logo 300

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę