środa, 08 styczeń 2020 17:00

Mleczarski potentat z historycznym rekordem

Napisał
samochód biorący udział w akcji Misja Uratuje Cię samochód biorący udział w akcji Misja Uratuje Cię fot. Grupa Mlekovita

Ponad 5 mld zł przychodu osiągnęła czołowa firma branży mleczarskiej w 2019 r. - to już kolejny rekordowy i historyczny wynik w jej ponad 90-letniej historii. Tym samym Mlekovita wzmocniła swoją niekwestionowaną pozycję lidera branży.

W branży mleczarskiej – i w ogóle spożywczej – producenci muszą nadążać za aktualnymi trendami. Konsumenci są coraz bardziej świadomi, oczekują nie tylko nowych produktów czy smaków, ale również tego, aby produkty spożywcze miały tzw. „czystą etykietę”, czyli prosty, krótki skład. Do tego postępującym trendem jest poszukiwanie produktów odpowiadających na potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, czyli produktów bez laktozy, o wysokiej zawartości białka czy zawierających unikalne szczepy bakterii. Na wszystkie te potrzeby Mlekovita odpowiada na bieżąco. Firma zatrudnia 5 tys. wykwalifikowanych pracowników przy ponad 180. liniach produkcyjnych w 20. zakładach produkcyjnych, w których przetwarzanych jest 8 mln l mleka dostarczanego przez 15 tys. polskich rolników. Ponad tysiąc wytwarzanych w firmie produktów mlecznych znanych jest w Polsce i 159. krajach świata. Ubiegłoroczne inwestycje w rozwój bazy technicznej, technologiczne i produktowej wyniosły ok. 120 mln zł.

Z eksportu pochodzi już ponad 40 proc. przychodów firmy. Jednym z projektów marketingowych promujących markę za granicą jest udział w Africa Eco Race 2020, który ma wyjątkowy charakter. Reprezentacja wybitnych polskich sportowców wystartuje w rajdzie w ramach projektu Misja Uratuję Cię, łącząc ducha sportu z akcją charytatywną. Projekt został objęty patronatem TVP2, która relacjonuje oba jego etapy: grudniowe przygotowania i rajd rozgrywany w dniach 5-19 stycznia 2020 r. Ambasadorką projektu została dziennikarka i prowadząca Pytanie na Śniadanie w TVP Marcelina Zawadzka, jednocześnie uczestniczka rajdu. Mlekovita jest partnerem strategicznym akcji.

Biorący udział w projekcie zawodnicy przywiozą do Senegalu mleko w proszku przekazane przez firmę dla dzieci chorych i niedożywionych, pozostających pod opieką ośrodka misyjnego kierowanego przez siostrę urszulankę Ksawerę Michalską na przedmieściach Dakaru. Przekażą je 20 stycznia, podczas uroczystego finału akcji. Innym z dużych projektów, w które firma włącza się marketingowo w 2020 r., jest największe sportowe wydarzenie w Polsce, czyli wyścig kolarski Tour de Pologne. Początki wyścigu sięgają 1928 r. – tego samego, w którym powstał zakład mleczarski firmy w Wysokiem Mazowieckiem.

- Nie bez powodu Mlekovita uczestniczy w tych dwóch projektach, ponieważ życzyłbym sobie, by sportowy duch dążenia do mistrzostwa udzielił się działaniom firmy. By, tak jak organizator Tour de Pologne Czesław Lang zwyciężał kolejne kolarskie wyścigi, tak Mlekovita wygrywała smakiem i najwyższą jakością produktów w wyborach zakupowych nie tylko Polaków, ale i mieszkańców całego świata – mówi prezes Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

esportinfo logo 300

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę