środa, 27 marzec 2013 11:17

Szkolenia szyte na miarę pracowników

Rozmowa z Aleksandrą Czyżewską, koordynatorem ds. rekrutacji i wizerunku pracodawcy, Skanska SA, laureatem ostatniej edycji konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”.

Na jakie elementy polityki pracowniczej waszej firmy zwróciła uwagę kapituła konkursu PGZ?

W mojej opinii kapituła konkursu zwracała uwagę na całokształt podejmowanych przez firmę działań w zakresie polityki personalnej, podkreślając jednocześnie ciekawe i skuteczne rozwiązania oraz najlepsze praktyki na rynku. Nie bez znaczenia jest dobrze zaplanowana i konsekwentnie realizowane polityka w zakresie szkoleń i rozwoju pracowników, odpowiednie i dostosowane do potrzeb pracowników programy socjalne, jak również transparentność i konsekwencja realizowanej polityki. Tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania”, który otrzymaliśmy, to dla nas ważne wyróżnienie i duży powód do dumy, ale to także potwierdzenie tego, że strategia personalna Skanska jest skuteczna, a nasze działania właściwie ukierunkowane.

Czym wyróżnia się polityka pracownicza waszej firmy na tle konkurentów z waszej branży?

Chcemy być liderem rynku nie tylko pod względem wyników finansowych i standardów pracy - ale także w zakresie rozwoju ludzi. Wszystkie działania podejmowane w firmie i skierowane do naszych pracowników są dobrze przemyślane i odpowiednio zaplanowane. Inwestujemy w ludzi i dajemy szerokie możliwości rozwoju - nasze szkolenia i programy rozwojowe są szyte na miarę dla pracowników. Finansujemy zdobywanie uprawnień budowlanych i oferujemy przejrzystą ścieżkę awansu. Działania rekrutacyjne kierujemy nie tylko do osób z doświadczeniem - ale także do studentów i absolwentów. Jesteśmy obecni w życiu akademickim. Studentom proponujemy aktywne zdobywanie doświadczeń zawodowych i wiedzy o naszej firmie poprzez udział w Programie Praktyk Letnich. Chcemy w młodych profesjonalistach wzbudzić apetyt na rozwój w jednej z najciekawszych i największych firm budowlanych na świecie. Realizujemy fascynujące projekty - nowoczesne budynki, mosty, autostrady - ale za tym wszystkim stoją ludzie i to oni są najważniejsi!

Czy w związku z pogarszającą się sytuacją gospodarczą naszego kraju zamierzacie w 2013 r. modyfikować wasze podejście do polityki pracowniczej?
Nasze podejście do polityki personalnej to szereg przemyślanych, zaplanowanych i długoterminowych działań, które zamierzamy konsekwentnie realizować.

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę