poniedziałek, 05 październik 2015 12:09

XXVI edycja wyróżnień Raportu CSR

Napisane przez
XXVI edycja wyróżnień Raportu CSR fot. raportcsr.pl

Raport CSR jest przygotowywany co kwartał przez redakcję tygodnika Gazeta Finansowa i dziennikarzy portalu RaportCSR.pl, przy wsparciu dodatku ekonomicznego do Super Expressu - Super Biznes oraz portalu Kurier365.pl.

Partnerem Raportu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. W każdej edycji wybierane są dwa projekty z zakresu CSR, które wyróżniły się pod względem oryginalności, siły oddziaływania i spójności z polityką i strategią firm lub instytucji je realizujących. W 26. edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wyróżnieni zostali: RE project development, właściciel Centrum Handlowego Ferio Wawer oraz PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa. Tematem przewodnim Raportu jest zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności.

Laureaci XXVI edycji „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”:

RE project development, właściciel Ferio Wawer, rodzinnego centrum handlowo-usługowego, wyróżniony za działania prowadzone na rzecz lokalnej społeczności.

- Biznes, czy to w formie inwestycji budowlanej czy usługowej powinien być prowadzony w sposób odpowiedzialny – mówi Karolina Zalewska, przedstawiciel spółki. - Jesteśmy na tyle świadomym społeczeństwem, że wymagamy od przedsiębiorców, aby ich inwestycje były społecznie przyjazne. Taką świadomość ma również właściciel centrum handlowo-usługowego Ferio Wawer - spółka RE project development, dlatego już na etapie planów nakreślono idee, według których centrum ma funkcjonować. Najważniejsza z nich, to stworzenie miejsca, które stanie się aktywnym członkiem lokalnej społeczności Wawra

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, wyróżniona: za działania na rzecz kultury i ochrony środowiska.

- Wspieramy rozwój lokalnych społeczności, na terenach, na których PKP LHS prowadzi swoją działalność tj. województwo lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie i śląskie – mówi Aleksandra Bondyra, rzecznik prasowy spółki. - Współpracujemy z partnerami społecznymi – stowarzyszeniami, szkołami, uczelniami, szpitalami oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz dobra publicznego.

Tradycyjnie w Raporcie nie zabrakło też przykładów odpowiedzialnego biznesu. Przeczytamy m.in. o pracy lekarzy z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, którzy aktywnie i z sukcesami chronią zdrowie najmłodszych, o lokalnych działaniach prowadzonych przez Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka, a także o kolejnej edycji akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”, w którą zaangażowały się m.in. największe polskie wydawnictwa.

Szczególnie polecamy też wypowiedzi naszych ekspertów: Krzysztofa Przybyła, prezesa Fundacji „Teraz Polska” oraz Natalii Witkowskiej, redaktor naczelnej portalu RaportCSR.pl.

W poprzednich edycja Raportu CSR wyróżnieni zostali m.in. Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, Astra CEE, Orange Polska, Grupa Ferrero, KGHM Polska Miedź oraz PKP Cargo. Cały raport można pobrać ze strony www.raportcsr.pl.

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę