poniedziałek, 24 luty 2020 15:17

Małżeństwo patriotów na zsyłce

Niedawne stulecie odrodzenia polskiej państwowości to dobra okazja, by wspominać mniej znanych bohaterów naszej niepodległości. Zwłaszcza tych, których tragiczne losy są świadectwem poświęceń kolejnych pokoleń dla sprawy ojczystej.

Warto zaprezentować różnicę pomiędzy odszkodowaniem a zadośćuczynieniem. Pojęcia te często używane są zamiennie, mimo iż zdecydowanie się różnią. Po pierwsze wyjaśnić należy, że odszkodowanie należy się za szkodę, natomiast zadośćuczynienie - za krzywdę.

Największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce podpisał umowę kredytową z konsorcjum sześciu banków. W jej ramach zapewnił sobie finansowanie o wartości 1,5 mld zł (z możliwością powiększenia do 1,6 mld zł po spełnieniu określonych kryteriów).

Od 4 do 7 marca w Zakopanem i od 17 do 20 marca 2020 r. w Bydgoszczy trwać będzie największe wydarzenie Olimpiad Specjalnych w tym roku w Polsce, X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

czwartek, 20 luty 2020 14:19

Pierwszy lot włoskiego bezzałogowca

Nowy, bezzałogowy system powietrzny (RPAS: Remotely-Piloted Air System), największy dotąd zbudowany przez włoski koncern lotniczy, z powodzeniem odbył swój pierwszy lot próbny.

Czy idea społecznej odpowiedzialności biznesu jest znana w Armenii? W jakim stopniu władze ormiańskie wspierają wdrażanie społecznej odpowiedzialności biznesu? Jarosław December z Agencji Informacyjnej pyta Samvela Mkrtchiana, Ambasadora Armenii w Polsce.

Luxinvest, Quantum International oraz Quantum sp. z o.o. – to kolejne firmy, które mogły stworzyć system promocyjny typu piramida. Jak ustalił UOKiK, obiecują korzyści za to, że ktoś namówi inne osoby do kupna tzw. pakietów. Prezes Urzędu postawił zarzuty tym firmom.

Niemcy łagodzą przepisy zatrudniania cudzoziemców, a nowe zasady, które wejdą w życie 1 marca, zwiększają szanse na pracę, także dla Ukraińców zatrudnionych w Polsce. Na przeszkodzie może im jednak stanąć technologia.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny tłusty czwartek będzie ostatnim, kiedy na pączki obowiązują trzy stawki VAT. Od 1 kwietnia zacznie bowiem w pełni obowiązywać nowa ich matryca, której wybrane przepisy funkcjonują od 1 listopada 2019 r.

Czy o wyborach prezydenckich w Polsce może rozstrzygnąć „efekt motyla”? Nie jest to wykluczone. Wybory traktowane są przez wszystkie główne siły polityczne jako plebiscyt za lub przeciw obecnemu obozowi władzy.

Strona 1 z 214

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

esportinfo logo 300

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę