MaP

MaP

aaaaaaaaaa
wtorek, 23 kwiecień 2019 09:31

Wolność do i wolność od

Nasza codzienność przynosi inflację wzniosłych słów. Takich, jak patriotyzm, poświęcenie, wolność. Wolność na ustach i na sztandarach mają wszystkie stronnictwa polityczne, a w jej imię dokonywane są i czyny pożyteczne, i także te budzące sprzeciw. Cena demokracji.

Aktualny stan i perspektywy rozwoju polskiej energetyki to nasz największy problem w kontekście konkurencyjności całej gospodarki. Zaniechania i brak strategicznego myślenia niebezpiecznie zbliżają nas do systemowej recesji i spadku poziomu życia obywateli. Polska pilnie potrzebuje doktryny energetycznej uwzględniającej procesy zachodzące na świecie, a nie tylko życzeniowe myślenie polityków.

Transakcje handlowe i inwestycje o rekordowej kwocie 2,5 biliona dol. zostały w 2018 r. wsparte przez instytucje skupione w Unii Berneńskiej. Oznacza to wzrost o 7 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

wtorek, 23 kwiecień 2019 12:36

Transakcja zbliżeniowa, czyli seks w pracy

Jak stanąć w ekspresowym tempie na szczycie kariery? Wyjazd integracyjny, kolacja, zabawa do rana, a na koniec kolacja ze śniadaniem z wysoko postawionym kolegą z pracy bądź szefem? Witamy w korporacyjnej rzeczywistości.

poniedziałek, 22 kwiecień 2019 12:30

3 aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury

Rozwiązania chmurowe stale zyskują na popularności. Według firmy badawczej Forrester całkowity rynek chmury publicznej osiągnął w 2018 r. wartość 178 mld dol. – to ponad o 32 miliardy więcej niż rok wcześniej. Z kolei analitycy IDC przewidują, że 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z co najmniej kilku usług i platform w chmurze do 2020 r.

niedziela, 21 kwiecień 2019 12:25

200 mln zł na innowacje w przemyśle stoczniowym

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego, ogłasza drugi konkurs INNOship. To kontynuacja rozpoczętego w ubiegłym roku programu sektorowego dedykowanego wsparciu prac badawczo-rozwojowych w przemyśle stoczniowym. Na dofinansowanie innowacyjnych projektów NCBR przeznaczy tym razem 200 mln zł.

Spółka Centralny Port Komunikacyjny rozpoczęła proces uzgodnień strategicznych z partnerami branżowymi. Podczas inauguracyjnego spotkania, w którym wzięło udział ponad 60 przedstawicieli firm i instytucji zainteresowanych projektem, inwestor CPK przedstawił założenia koncepcji planowanego portu.

W Senacie odbyła się konferencja na temat znaczenia patriotyzmu konsumenckiego w gospodarce ("Patriotyzm konsumencki w budowaniu silnej Polski").

Ponad połowa kasjerów zauważa mniejszy ruch przed tymi świętami niż rok temu. Tylko 13% badanych zdecydowanie twierdzi, że obecnie przychodzi więcej klientów. Zaledwie 7% nie potrafi tego ocenić. Najwięcej wątpliwości pod tym względem mają pracownicy dyskontów. W tych sklepach nie dostrzeżono większego oblężenia – 55%. Z kolei w hipermarketach najwięcej sprzedawców uważa, że ruch raczej nie powiększył się w porównaniu do zeszłorocznego okresu – 36%. W supermarketach łącznie aż 57% badanych stwierdza, że nie obsługuje więcej osób niż w ubiegłym roku. W sieciach convenience również nie zaobserwowano wzrostu liczby konsumentów – 59%.

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 21:48

Mówimy #NIEdladopingu

Celem nowej kampanii Gramy Fair, mówimy #NIEdladopingu, zainaugurowanej 15 kwietnia jest walka ze zjawiskiem stosowania niedozwolonego dopingu zarówno w sporcie zawodowym jak i amatorskim. Organizator projektu to Polska Agencja Antydopingowa.

Strona 1 z 112

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę