Przejdź do treści

Janiszewski: Polityk musi pamiętać, że jest sługą

Jacek Janiszewski; fot. ISBNews.TV

– Zachęcamy wszystkich polskich polityków z różnych stron politycznych, by poświęcili swój czas i przyjechali do nas do Torunia na Forum Welconomy i zauważyli jakie mamy wyzwania na najbliższe lata – mówi Jacek Janiszewski przewodniczący i główny organizator konferencji Welconomy w Toruniu, która odbywała się 3-4 kwietnia br., w rozmowie z ISBnews.TV.

Są takie rzeczy, o których się nie dyskutuje. Poszukiwanie takich spraw to jest zadanie Welconomy

– Podobało mi się to co powiedział u nas premier Morawiecki, że pewne rzeczy trzeba wyciągać poza nawias. Chodzi o sprawy związane z racją stanu państwa. Co do przyszłości Polski możemy mieć wszyscy różne poglądy i różne drogi dochodzenia, ale są takie rzeczy, o których się nie dyskutuje. Poszukiwanie takich spraw to jest zadanie Welconomy – dodaje Jacek Janiszewski.

Na takich konferencjach jak Welconomy należy mówić o różnych rozwiązaniach i pomysłach na rozwój Polski

Zdaniem rozmówcy ISBNews.TV na takich konferencjach jak Welconomy należy mówić o różnych rozwiązaniach i pomysłach na rozwój Polski. – Obecność polityków różnych opcji pozwala zapoznać się z innym spojrzeniem na nasz Kraj. Na naszym Forum nie ma napięć pomiędzy ludźmi. Panuje spokój i ja osobiście przywiązuję do tego dużą wagę. Jestem człowiekiem dialogu i nie umiem nienawidzić ludzi. Chcę takim myśleniem zarażać innych – mówi Janiszewski.

Polityk, jeżeli zarządzając będzie służyć, to znaczy, że jest dobrym politykiem

W Polsce wciąż pokutuje takie myślenie, że polityk jest ważniejszy o tych co robią biznes i płacą podatki. – Polityk musi pamiętać, że jest sługą. Jeżeli zarządzając będzie służyć to znaczy, że jest dobrym politykiem – stwierdza przewodniczący Welconomy.

Całość rozmowy z Jackiem Janiszewskim: https://www.isbnews.tv/jacek-janiszewski-welconomy-polityk-musi-pamietac-ze-jest-sluga/
Udostępnij: