Przejdź do treści

Jednym z kryteriów oceny hoteli od 2025 zrównoważony rozwój

Fot. free-images.com

Europejskie stowarzyszenie na rzecz kategoryzacji hoteli Hotelstars Union wprowadza nowe zasady oceny standardu obiektów.

Zaczną obowiązywać od przyszłego roku, a jednym z kryteriów oceny będzie zrównoważony rozwój – poinformował portal wiadomosciturtystyczne.pl.

Wśród nowych wytycznych pojawi się potrzeba większego skupienia na zrównoważonym rozwoju, sposobach radzenia sobie z brakami kadrowymi i lepsze wykorzystanie cyfryzacji

Jak zaznacza portal do stowarzyszenia Hotelstars Union (HSU) należy 21 krajów europejskich, w tym Polska. Celem partnerstwa jest usystematyzowanie kryteriów oceny standardu hoteli. Organizacja ogłosiła, że od przyszłego roku nieco się one zmienią – wśród nowych wytycznych pojawi się potrzeba większego skupienia na zrównoważonym rozwoju, sposobach radzenia sobie z brakami kadrowymi i lepsze wykorzystanie cyfryzacji.

Obiekty będą mogły otrzymać dodatkowe punkty, jeśli będą mierzyć swój ślad węglowy według międzynarodowych standardów

Zgodnie z nowymi wytycznymi w pełni zautomatyzowane meldowanie i wymeldowanie z pokoju będzie mogło zastąpić recepcję, a godziny jej obligatoryjnego otwarcia zostaną skrócone. Nawet w obiektach czterogwiazdkowych alternatywą dla serwisu pokojowego będą kioski samoobsługowe. Obiekty będą mogły otrzymać dodatkowe punkty, jeśli będą mierzyć swój ślad węglowy według międzynarodowych standardów.

Członkowie HSU mają czas do 1 stycznia 2025 r., by dostosować katalog wytycznych w swoich krajach – pisze na zakończenie portal.
Udostępnij: