Przejdź do treści

Kaźmierczak: Wspieramy Philip Morris ws. kontaktów gospodarczych z Ukrainą

Cezary Kaźmierczak; fot. ISBNews TV

Relacje gospodarcze pomiędzy Polską a Ukrainą są bardzo ważne dla obu stron.

Decyzja Philip Morris o włączeniu Ukrainy do tego samego regionu, w którym jest Polska, bardzo pozytywna

– Poza pomocą wojskową dla Ukrainy, Zachód powinien tworzyć wszelkiego rodzaju powiązania na poziomie kulturalnym, politycznym a przed wszystkim gospodarczym. Decyzja firmy Philip Morris o włączeniu Ukrainy do tego samego regionu, w którym jest Polska i kraje bałtyckie jest decyzją bardzo pozytywną i jako Związek Przedsiębiorców i Pracodawców bardzo to popieramy – mówi prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) Cezary Kaźmierczak w rozmowie z ISBnews.TV.

W Centrum Biznesu dla Ukrainy staramy się łączyć polskie i ukraińskie przedsiębiorstwa

– Już w latach 90. mieliśmy współpracę z Ukrainą pod postacią drobnego handlu. Zaczęliśmy się bliżej poznawać. Ale ten duży biznes też staje się już coraz silniejszy. Prowadzimy Centrum Biznesu dla Ukrainy, gdzie staramy się łączyć polskie i ukraińskie przedsiębiorstwa. Widać, że ten „walec” się coraz bardziej rozpędza – dodaje Kaźmierczak.

Ukraina w sposób trwały odejdzie od rosyjskiego mira

Ukraina chce zostać częścią naszej europejskiej i zachodniej cywilizacji. – Tego nie da się już Rosjanom powstrzymać. Ukraina w sposób trwały odejdzie od rosyjskiego mira. Czas na tego typu decyzję jaką podjął Philip Morris – mówi prezes ZPP.

Obroty handlowe z Ukrainą wzrastają. – W Polsce otworzyło się już ponad 17 tysięcy ukraińskich przedsiębiorstw – dodaje Cezary Kaźmierczak. Ważne jest również to, że na Ukrainie zaczęła się już na poważnie walka z korupcją.

Całość rozmowy: https://www.isbnews.tv/cezary-kazimierczak-zpp-popieramy-decyzje-philip-morris-w-sprawie-kontaktow-gospodarczych-z-ukraina/
Udostępnij: