Przejdź do treści

Kolejny etap współpracy radomskiego „Łucznika” i Politechniki Warszawskiej

Fot. Fabryka Broni "Łucznik" w Radomiu sp. z o.o.

W trakcie spotkania zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. z kadrą naukową Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej omówiono kolejne etapy współpracy pomiędzy instytucjami.

Podczas wizyty przekazano też uczelni w celach dydaktycznych i badawczych kluczowe produkty radomskiego zakładu.

Partnerstwo „Łucznika” i Politechniki Warszawskiej wchodzi na kolejny etap

Partnerstwo „Łucznika” i Politechniki Warszawskiej zapoczątkowane w 2021 r. wchodzi na kolejny etap. Zacieśnienie współpracy będzie polegać na wymianie informacji, organizacji roboczych wizyt w siedzibach obu podmiotów połączonych z seminariami, warsztatami naukowo-technicznymi i badaniami, a także na wdrożeniach i zastosowaniu nowych technologii w szczególności w obszarze inteligentnych materiałów i zarządzania inżynierią produkcji.

Organizacja specjalistycznych kursów i studiów podyplomowych, doktoratów wdrożeniowych, staży zawodowych i praktyk

Współpraca w kolejnych etapach obejmie także organizację specjalistycznych kursów i studiów podyplomowych, doktoratów wdrożeniowych, staży zawodowych i praktyk oraz promocję inicjatyw edukacyjnych skierowanych do studentów i absolwentów uczelni.

Kluczowe produkty radomskiego zakładu

Podczas wydarzenia prezes Fabryki Broni „Łucznik” – Radom dr Wojciech Arndt przekazał na ręce dziekana Wydziału Mechanicznego Technologicznego PW prof. Tomasza Chmielewskiego kluczowe produkty radomskiego zakładu.

  • Karabinek automatyczny MSBS GROT C16-FB-A1 kal. 5.56×45 mm wraz z modułami pozwalającymi na konwersję do wersji A2 oraz do układu bezkolbowego,
  • Karabinek samopowtarzalny MSBS GROT R20-FB-M1 kal. 5.56×45 mm (karabinek reprezentacyjny),
  • Karabinek szturmowy Beryl M96 wersja C kal. 5.56x45mm,
  • Pistolet samopowtarzalny VIS 100 kal. 9×19 mm.

Fabryka Broni pogłębia współpracę z wybitnymi specjalistami

– Współpraca świata nauki i biznesu to naturalny czynnik rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw. Kooperacja naszej firmy z naukowcami z Politechniki Warszawskiej pozwala rozwijać nasze produkty i wprowadzać innowacje do Sił Zbrojnych RP. Fabryka Broni pogłębia dziś współpracę z wybitnymi specjalistami i liczymy, że dzięki temu uda nam się udoskonalić procesy konstrukcyjne i produkcyjne naszych wyrobów. Jesteśmy też pewni, że broń, którą przekazaliśmy Politechnice Warszawskiej pozwoli lepiej przygotować przyszłe kadry wielu polskich firm zbrojeniowych, w tym naszej radomskiej Fabryki Broni – powiedział dr Wojciech Arndt, prezes Fabryki Broni „Łucznik” – Radom

Broń ma służyć warszawskiej uczelni do realizacji celów dydaktycznych i badawczych, tym samym prowadząc do stałego rozwoju i udoskonalania uzbrojenia Sił Zbrojnych RP.

Dzięki Fabryce Broni w Radomiu nasi studenci będą mogli zapoznać się z najnowszymi polskimi konstrukcjami

– Do tej pory brakowało nam najnowszego, aktualnego uzbrojenia żołnierzy polskich. Dzięki Fabryce Broni w Radomiu nasi studenci będą mogli zapoznać się z najnowszymi polskimi konstrukcjami, testować je i porównywać z innymi. Jesteśmy też przekonani, że zarówno nasze spostrzeżenia dotyczące produktów Fabryki Broni jak i wiedza z zakresu zarządzania inżynierią produkcji będą stanowić istotny wkład w dalszy rozwój polskiej myśli zbrojeniowej – mówi Kier. Zakładu Mechaniki i Techniki Uzbrojenia Politechniki Warszawskiej, prof. Mariusz Magier.

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).
Udostępnij: