Przejdź do treści

Konkurs „Zrównoważony rozwój w życiu codziennym” dla studentów

For. raportCSR.pl

Polski oddział PRME ogłosił konkurs dla studentów „Zrównoważony rozwój w życiu codziennym”. Aby wziąć w nim udział, należy nagrać samodzielnie film, przygotować prezentację PowerPoint lub napisać wiersz.

Tematyka powinna być związana ze zrównoważonym rozwojem. Termin zgłoszeń – do 31 lipca br. – poinformował portal raportCSR.pl.

Możemy zrobić bardzo dużo postępując tak, by ograniczyć drenaż zasobów

„Nasz Świat – piękna zielona planeta kurczy się nie dlatego, że dotarliśmy do jej najodleglejszych zakątków. Kurczy się dlatego, że człowiek – jedyna istota myśląca – niszczy, brudzi i demoluje ją bez opamiętania. I to podobno w imię rozwoju. Nikt z nas w pojedynkę nie może zdziałać wiele, by zahamować działania korporacji czy powiązanych z nimi rządów. Możemy jednak absolutnie samodzielnie zrobić bardzo dużo – w naszym życiu, w naszym bliższym czy dalszym otoczeniu – postępując tak, by ograniczyć drenaż zasobów. W imię zrównoważonego rozwoju: naszego małego domowego czy lokalnego, ale też wielkiego globalnego świata. Sposobów i pomysłów jest mnóstwo. Pokaż nam, jaki jest Twój!” – piszą organizatorzy.

Konkurs dla studentów uczelni wyższych w Polsce, w tym SGH

Konkurs „Zrównoważony rozwój w życiu codziennym” skierowany jest do studentów uczelni wyższych w Polsce, w tym SGH. Prace w formie krótkiego materiału filmowego, prezentacji lub wiersza można nadsyłać do 31 lipca 2023 roku na adres: konkursprime@sgh.waw.pl. Zadanie konkursowe polega na samodzielnym nagraniu krótkiego materiału filmowego (od 80 do 200 sekund), lub przygotowaniu prezentacji PowerPoint 95 do 15 slajdów) lub napisaniu wiersza.

W wywiadzie dla serwisu „Gazeta SGH – Życie uczelni”, organizatorzy: prof. Agnieszka Domańska, prezes Polskiego Oddziału PRME (Principles for Responsible Management Education) i prof. Tomasz Rostkowski, z Instytutu Kapitału Ludzkiego SGH w Warszawie, dodatkowo przybliżyli ideę konkursu.

Przez konkurs chcemy unaocznić , że sposobów i pomysłów na realizowanie idei zrównoważonego rozwoju jest bardzo wiele

– Najważniejsze jest to, co chcielibyśmy poprzez konkurs pokazać, a tak naprawdę po prostu przypomnieć,  umieszczając w kontekście tego, co dotyczy każdego człowieka: jego codziennego życia – mówiła prof. Agnieszka Domańska. – Bo przecież ani ekologia, ani oszczędność zasobów, ani ograniczenie konsumpcji, zrównoważone życie w zgodzie z naturą czy zdroworozsądkowy umiar, które to przynoszą spokój ducha i fizyczne zdrowie, nie są absolutnie niczym nowym. Poprzez konkurs „Zrównoważony rozwój w życiu codziennym” chcemy unaocznić , że sposobów i pomysłów na realizowanie idei zrównoważonego rozwoju (ang. sustainability) przez każdego z nas jest bardzo wiele, nie tylko co do zrównoważenia naszej konsumpcji.

Chodziło nam o stworzenie pewnej sieci, „networku”, aby studenci z różnych miejsc w Polsce podzielili się swoimi doświadczeniami i praktykami

Przypomnę, że inicjatywa jest ogólnopolska; organizuje ją Polski Oddział PRME, który skupia kilkanaście polskich wyższych uczelni o profilu ekonomicznym i biznesowym. Wśród nich, obok SGH są m.in. Uniwersytet Ekonomiczny (UE) w Krakowie, UE w Katowicach, UE w Poznaniu, UE w Gdańsku, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Białostocki, czyli wszystkie wiodące ośrodki w kraju – wyjaśniał prof. Tomasz Rostkowski. – Chodziło nam o stworzenie pewnej sieci, „networku”, aby studenci z różnych miejsc w Polsce podzielili się swoimi doświadczeniami i praktykami. Myślę, że to bardzo fajna inicjatywa, wymaga trochę kreatywności, ale też, oczywiście, szczerości w mówieniu o zrównoważonym rozwoju w najbliższym otoczeniu każdego z nas. A przede wszystkim – o naszych faktycznych działaniach w tej sferze.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zadanie konkursowe na adres konkursprime@student.sgh.waw.pl oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy​.

Ulotka informacyjna jest TUTAJ.

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego i Instytut ESG są partnerami wydarzenia.
Udostępnij: