Paneliści Forum Pracownika i Pracodawcy
Paneliści
,,Forum Pracownika i Pracodawcy”

Andrzej Andrysiak
Polski dziennikarz i publicysta, wydawca Gazety Radomszczańskiej, autor książek i podcastów. Prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. W 2024 roku otrzymał tytuł „Dziennikarza Roku" Grand Press. Urodzony z 1971 roku.

Małgorzata Augustyniak
Z wykształcenia historyk sztuki. Od 1994 roku związana z firmą AMS SA., w której przez 20 lat pełniła funkcję Wiceprezeski Zarządu odpowiadającej za sprzedaż i marketing. Po 30 latach pracy w biznesie postanowiła podjąć wyzwania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, tworzenia inkluzywnych środowisk pracy i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Od lipca 2024 roku jest Doradczynią Zarządu AMS ds. CSR. Od 2025 roku pełni funkcję Wiceprezeski Zarządu Fundacji Akademia Integracji. Absolwentka podyplomowych studiów „NVC w organizacjach” w Collegium Civitas. Konsekwentnie wdraża zasady porozumienia bez przemocy wg M.Rosenberga. Wieloletnia jurorka Galerii Plakatu AMS i Międzynarodowego Festiwalu sztuki billboardowej Art Moves w Toruniu. Od 2009 roku arbitrzyni w Komisji Etyki Reklamy reprezentuje kurię środków przekazu

dr Henryka Bochniarz
Ekonomistka, założycielka Akademii Przywództwa, założycielka Konfederacji Lewiatan, wiceprezydent BUSINESSEUROPE, członkini Prezydium Rady Dialogu Społecznego, przez osiem lat była prezeską Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Zasiada w radach nadzorczych Orange Polska SA i FCA Poland SA. Była minister przemysłu i handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991). Kandydatka na urząd Prezydenta RP (2005). Pomysłodawczyni i wieloletnia współfundatorka Nagrody Literackiej NIKE. Współtwórczyni Kongresu Kobiet. Na liście 10. najbardziej wpływowych kobiet w Polsce (Newsweek, 2014) oraz "50 Polek, które się liczą" (Gazeta Wyborcza, 2015). Laureatka nagrody im. Barbary Skargi „Za odważne myślenie”. Autorka wielu artykułów publicystycznych.

Maciej Chojnowski
Niezależny ekspert ds. godnej zaufania AI. Współtwórca Centrum Etyki Technologii Instytutu Humanites i jego pierwszy dyrektor programowy. Członek Grupy Roboczej ds. AI przy Ministerstwie Cyfryzacji oraz Komitetu Technicznego 338 ds. Sztucznej Inteligencji w PKN. Autor pierwszej w języku polskim popularnonaukowej syntezy na temat odpowiedzialnego rozwoju AI pt. „Etyka sztucznej inteligencji. Wprowadzenie”. Brał udział we wspólnym projekcie Urzędu m.st. Warszawy, SWPS, EGO i CET Humanites "Kierunki odpowiedzialnego wykorzystywania generatywnej sztucznej inteligencji w Urzędzie m.st. Warszawy". Był redaktorem portalu sztucznainteligencja.org.pl.

Agnieszka Czubak
Jest terapeutką pracy z ciałem, nauczycielką medytacji i specjalistką masażu terapeutycznego z ponad dekadą doświadczenia w prowadzeniu transformacyjnych warsztatów rozwoju osobistego. Przez ostatnie siedem lat dzieli się swoją wiedzą również jako szkoleniowiec, pomagając innym odkrywać własne zasoby wewnętrzne. Specjalizuje się w medytacji skoncentrowanej na uważność i ciszę oraz w metodach pracy z ciałem, głosem i emocjami, które pomagają uwolnić skumulowany stres i odblokować potencjał. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z: choreoterapii, arterapii, Ruchu Autentycznego (Integrative Bodywork and Movement Therapy), narzędzi komunikacji, jogi, Jogi Śmiechu według Dr. Kataria, współczesnej Tantry, technik oddechowych, masażu PeLoHa, szkolenia dla terapeutów uzależnień w zakresie profilaktyki FASD, szkolenie z interwencji kryzysowej, dwuletnie studium psychologii procesu, międzynarodowe szkolenia: The Tao as the Roots of Process Oriented Psychology by Arny&Amy Mindell, Training and networking projects. Z wykształcenia jest specjalistą zarządzania oraz żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie. Obecnie studiuje w Szkole Psychoterapii Gestalt w Łodzi. W swojej pracy mocno kładzie nacisk na holistyczne spojrzenie na człowieka integrujące wymiary fizyczny, emocjonalny, mentalny i duchowy.

Tomek Dereszyński
Mam zaszczyt pełnić funkcję zastępcy redaktora naczelnego portalu horyzontalnego www.i.pl. Wcześniej byłem wydawcą w Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP24) i wydawcą strony głównej portalu www.polskatimes.pl oraz wydawcą stron centralnych w grupie Polska Press. Zajmuje mnie polityka krajowa i zagraniczna, a także szeroko rozumiana kultura popularna. Wgłębiam się czasami w zawiłości AI. Jestem autorem talk show Muzotok. W kwietniu 2025 r. program obchodzi ósme urodziny.

Ewa Jankowska
Od czerwca 2010 r. pełni funkcję prezesa zarządu PASMI. Z branżą farmaceutyczną związana jest od 1995 roku. Od 2001 roku pracuje dla firmy USP Zdrowie. Obecnie na stanowisku dyrektora ds. regulacyjnych i medycznych, gdzie kieruje pracą działów: rejestracji, informacji medycznej, nadzoru nad farmakoterapią oraz działu Wdrożeń. Odpowiada również za procedury refundacyjne. Wcześniej związana była zawodowo z firmą Hasco-Lek. Jej doświadczenie obejmuje obszar leków OTC, suplementów diety oraz wyrobów medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z wprowadzeniem tych produktów do obrotu oraz oznakowaniem i reklamą. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z badaniem, rozwojem i rejestracją produktów leczniczych oraz informacją medyczną i nadzorem nad bezpieczeństwem farmakoterapii.

dr Justyna Kapturkiewicz
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji. W rozprawie doktorskiej zajmowałam się problematyką niepełnosprawności, w tym wypracowaniem rekomendacji dla polityki publicznej dot. inkluzji społecznej osób z niepełnosprawnością słuchu. Od wielu lat z pasją i zaangażowaniem zajmuję się naukowo, zawodowo, a także prywatnie działaniami na rzecz dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami i wsparciem osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Moje zainteresowania koncentrują się wokół problematyki dostępności, przeciwdziałania wykluczeniu społecznego i wyrównywania szans osób z niepełnosprawnościami. Jestem autorką kilkunastu publikacji naukowych, a także mam doświadczenie praktyczne w zarządzaniu projektami w w/w obszarze. Cały czas podnoszę swoje kompetencje podczas licznych szkoleń, warsztatów i konferencji.

Rafał Kerger
Ma 20-letnie doświadczenie w dziennikarstwie i zarządzaniu w mediach. Jest dyrektorem wydawniczym serwisów tematycznych i redaktorem naczelnym portali w Polska Press Grupie, m.in. Strefy Biznesu i Strefy Edukacji. Kerger jest także twórcą i pierwszym, wieloletnim redaktorem naczelnym portalu PulsHR.pl a także Portalu Samorządowego, obecnie w Grupie PTWP. Od 2017 do 2024 roku był również redaktorem naczelnym WNP.PL uznanego w Polsce za najlepszy portal o energetyce w 2022 roku. Wcześniej byłem związany m.in. z Pulsem Biznesu, Wirtualną Polską i miesięcznikiem Press.

Marta Krzaczkowska
Dyrektorka operacyjna K3System Sp. z o. o. HR Konsultantka, HR Managerka, Trenerka, Coachka, Team Coachka. Prowadzi szkolenia w polskich firmach.

Izabela Książkiewicz
Doktor nauk ekonomicznych, praca doktorska pt. „Regulacje otwartego i chronionego rynku pracy w Polsce i UE. Sytuacja osób niepełnosprawnych w Polsce” obroniona w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym, promotor pracy prof. L. Gilejko. Socjolog, absolwentka Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Od 1997 roku pracuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Zainteresowania naukowe i dydaktyczne łączę z pracą w środowisku lokalnym (metodyk pracy środowiskowej) oraz współpracą z organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych (Koalicja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji), nauczyciel w liceum ogólnokształcącym podstaw przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie. Zajmuje się procesami przemian rynku pracy, w tym analizą zjawiska wykluczenia społecznego, problemów osób niepełnosprawnych, społecznych aspektów rewitalizacji oraz instrumentów aktywnej polityki społecznej na poziomie lokalnym. Uczestniczy w pracach zespołów analizujących m.in. problematykę wykluczenia społecznego, systemów lokalnej polityki społecznej, procesów rewitalizacji. Współpracowała z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej. Współtworzyła pierwszego Raport Integracji Niepełnosprawni - normalna sprawa Warszawa 2001 oraz współaurtorka publikacji Osoba z niepełnosparwnością a instytucje pomocowe (Magda Lejzerowicz, Izabela Książkiewicz wyd. GASKOR, Wrocław 2012)

Przemysław Litwiniuk
Członek Rady Polityki Pieniężnej. Doktor habilitowany nauk społecznych. Nauczyciel akademicki w Instytucie Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Katedra Finansów). Specjalista w zakresie problematyki prawnych i finansowych instrumentów prowadzenia polityki rozwoju, wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej oraz finansów publicznych. Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. W latach 2002-2022 radny powiatu bialskiego i radny województwa lubelskiego.

Maksymilian Mirecki
autor i prowadzący podcastu „Maksymalna Dawka Wiedzy”, w którym występują czołowi eksperci ze świata nauki i biznesu. Zajmuje się popularyzacją nauki wśród uczniów szkół średnich i studentów, skupiając się na kompetencjach cyfrowych i wpływie sztucznej inteligencji na rynek pracy i system edukacji. Jako Dyrektor Programowy w fundacji Our Future Foundation współorganizował jedną z największych konferencji edukacyjnych w Polsce — Our Future Forum oraz przygotowywał serię spotkań dla młodzieży w ramach programu „Akcja Inspiracja”.

dr Ewa Łabno-Fałęcka
Z wykształcenia filolożka, studiowała w Krakowie, Berlinie, Fryburgu Bryzgowijskim i Tybindze (doktorat na Uniwersytecie Eberharda Karola). W latach 1993-1999 radczyni Ambasady RP w Bonn. Od 2000 związana Mercedes-Benz Group AG w Polsce (PR, komunikacja marketingowa, Public Policy & Governmental Affairs). Od 2015 koordynatorka inwestycji Mercedes-Benz AG w Jaworze na Dolnym Śląsku. Komentatorka w mediach gospodarczych i ekonomicznych. Współzałożycielka Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (2006-2010), Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2008-2012) i Fundacji Rozwoju Edukacji dl Przemysłu (wydawca książki „Maria Skłodowska-Curie Albert Einstein LISTY /1911-1932/”. Laureatka wielu nagród branżowych, m.in. „Businesswoman of the Year” w „Sukces pisany szminką” (2017). Odznaczona odznakami „Zasłużona dla Transportu RP” i „Zasłużona dla Gospodarki RP” oraz Krzyżem Zasługi na Wstędze RFN (2019). Laureatka Nagrody Europejskiego Uniwersytetu Viadrina (2015).

Weronika Mirowska
Prezeska Fundacji Grand Press, dyrektorka wydawnicza magazynu „Press”. Aktywistka mocno zaangażowana w walkę o niezależność mediów i wolność słowa. Twórczyni wydarzenia Medal Wolności Słowa. Inicjatorka akcji "Uwolnić Poczobuta" oraz pikiet przeciw ustawy Lex TVN. W ramach działań Fundacji Grand Press organizuje konkursy Grand Press i Grand Press Photo. Chcąc propagować ideę zrównoważonego rozwoju stworzyła konkurs Grand ESG. Pasjonatka filmów i książek reporterskich. Pomysłodawczyni konkursu na Książkę Reporterską Roku.

dr hab. Dorota Niedziółka
Prorektor ds. rozwoju oraz kierownik Katedry Geografii Ekonomicznej KNoP. Absolwentka SGH, gdzie uzyskała również stopień doktora na podstawie rozprawy „Powiązanie infrastruktury celnej z infrastrukturą techniczną w Polsce”. Rozprawę habilitacyjną poświęciła regionalizacji rynków energii. Członek Senatu SGH oraz Senackiej Komisji Programowej. W pracy badawczej koncentruje się na zagadnieniach transformacji energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego, rynków energii, geografii ekonomicznej, regionalizacji i globalizacji.

Izabela Olszewska
???

Grzegorz Osiecki
Dziennikarz money.pl specjalizujący się w tematyce ekonomicznej, w tym finansów publicznych, ubezpieczeń społecznych i polityki społecznej oraz w tematach politycznych. Wcześniej w Dzienniku Gazecie Prawnej autor około 3000 artykułów, wywiadów, opinii, analiz i innych materiałów dziennikarskich w tej gazecie. Pracę w mediach zaczynał w latach dziewięćdziesiątych w radiowej „Trójce” gdzie pracował jako reporter i wydawca. W podobnej roli pracował później w Informacyjnej Agencji Radiowej w Polskim Radio i telewizyjnej Panoramie. Od 2009 r. dziennikarz działu politycznego w „Dzienniku Polska-Europa-Świat". Po połączeniu w 2009 roku „Dziennika" (Ringier Axel Springer Polska) z „Gazetą Prawną" (Infor PL) w „Dzienniku Gazecie Prawnej" zajmował się tematyką polityczno-gospodarczo-społeczną. Prowadził także audycje radiowe w PR 24 oraz Radiu dla Ciebie, obecnie prowadzi rozmowy polityczne w Sygnałach Dnia. Laureat Grand Press Economy w 2019 roku, nominowany do Grand Press w kategorii news w 2018. Prowadził także warsztaty z dziennikarstwa prasowego dla studentów dziennikarstwa SWPS oraz był wykładowcą w Akademii Telewizyjnej TVP. Absolwent wydziału historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Innowacyjna gospodarka na wydziale nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Ilona Pietrzak
Prezes zarządu ESG PRO Sp. z o. o. oraz wiceprezes think tanku Instytut Spraw Obywatelskich. Specjalista ds. ESG i transformacji organizacyjnej, „zielony kołnierzyk”. Przedsiębiorca społeczny. Zarządza/-ła kilkudziesięcioma projektami na łączną kwotę ponad 70 mln zł. Menadżer, przez kilkanaście lat kierownik Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez Instytut Spraw Obywatelskich. Konsultant regionalny ds. zamówień publicznych. Doradca biznesowy podmiotów ekonomii społecznej. Fundraiser. Trener i doradca.

Przemysław Ruchlicki
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Levin College of Law. Ekspert Krajowej Izby Gospodarczej w obszarach prawa gospodarczego, prawa UE, podatków, międzynarodowych umów handlowych i funduszy inwestycyjnych. Wieloletni pracownik kancelarii prawnych i firm doradczych. Brał udział w negocjacji i realizacji dużych, polskich i zagranicznych kontraktów oraz przygotowaniu wniosków o dofinansowanie z PO IG. Do głównych obowiązków w KIG należy udział w konsultacjach społecznych projektów aktów prawnych dotyczących prawa gospodarczego, analiza bieżących problemów ekonomicznych oraz udział w redagowaniu portalu biznes.gov.pl. Właściciel firmy doradczej specjalizującej się w negocjacjach i alternatywnych metodach rozwiązywania sporów między przedsiębiorcami oraz w relacjach pracowniczych.

Artur Soboń
???

Barbara Socha
Prezeska Zarządu Fundacji Instytut Pokolenia. Była Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej. Z wykształcenia magister finansów i bankowości oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych (Szkoła Główna Handlowa), absolwentka podyplomowych studiów dziennikarskich na UW oraz studiów doktoranckich na Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH. Karierę zawodową rozpoczęła w sektorze prywatnym. Pracowała jako menedżer sprzedaży w sektorze bankowym, a następnie przez prawie 20 lat w koncernie IBM Polska jako dyrektor komunikacji, rzecznik prasowa i dyrektor ds. marketingu przemysłowego na Europę Środkowo-Wschodnią. Od 2018 działała w Fundacji Mamy i Taty jako koordynator kampanii i projektów. W latach 2019 – 2023 wiceminister w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej, odpowiedzialna za rozwój polityki prorodzinnej ( m.in. Strategia Demograficzna2040, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, uruchomienie współpracy z organizacjami pozarządowymi w ramach programu Po Pierwsze Rodzina, rządowe wsparcie dla Klubów Mam, projekt „Firma przyjazna rodzinie”). Odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w pielęgnowaniu pamięci oraz dokumentowaniu prawdy o Polakach ratujących Żydów podczas II wojny światowej, w szczególności o poświęceniu i męczeństwie rodziny Ulmów. Odznaczona przez Europejską Federację Dużych Rodzin (ELFAC) za działalność na rzecz rodzin. Odznaczona przez Związek Dużych Rodzin 3+ statuetką Przyjaciel Dużych Rodzin.

Hanna Strzelecka
Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej, na której zdobyła wykształcenie matematyczne z elementami informatyki oraz szeroką wiedzę statystyczną. Od 1994 r. nieprzerwanie pracuje na rzecz statystyki publicznej, najpierw w regionalnym Urzędzie w Legnicy, a od 2000 r. w Głównym Urzędzie Statystycznym. Dobrze jest Jej znana praca w resorcie statystyki publicznej na różnych stanowiskach i w różnych jednostkach organizacyjnych. Podczas swojej drogi zawodowej przeszła kolejne szczeble kariery – od referenta, poprzez specjalistę i naczelnika wydziału, po dyrektora departamentu. Była zaangażowana m.in. w interpretację standardów klasyfikacyjnych, organizację i tworzenie metodologii badań statystycznych oraz analizowanie ich wyników, a także w przygotowanie partnerskich przeglądów jakości w Polsce. Jako ekspert w statystyce rynku pracy uczestniczyła w procesie kształtowania Europejskiego Systemu Statystycznego oraz światowych standardów pomiaru statystycznego, jako członek różnych grup roboczych i zadaniowych tworzonych przez Eurostat, Międzynarodową Organizację Pracy i OECD. Aktywnie działa na rzecz promocji polskiej statystyki publicznej, wygłaszając liczne referaty oraz prowadząc sesje na międzynarodowych konferencjach i warsztatach metodologicznych. Organizowała również szereg międzynarodowych spotkań dotyczących statystyki rynku pracy, w tym dotyczących wykorzystania źródeł administracyjnych w badaniach podmiotów gospodarczych, które odbyły się w 2019 r. w GUS.

Emilia Szczukowska
Analityczka ds. Regulacyjnych Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, koordynatorka projektu edukacyjno-społecznego ZPP „Każdy talent na wagę złota – inkluzywni w zatrudnianiu”, jednocześnie działająca aktywistycznie na rzecz osób neuroróżnorodnych. Wcześniej asystentka Posłanki na Sejm RP i kandydatka do Rady Dzielnicy Śródmieście w wyborach samorządowych 2024. Od lat zaangażowana we wspieranie edukacji ekonomicznej - najpierw jako Wiceprezeska Europejskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości, później Koordynatorka projektów edukacyjnych w Warszawskim Instytucie Bankowości. Swoją karierę rozpoczynała w branży FMCG, będąc odpowiedzialna za współpracę z kluczowymi klientami, później próbując swoich sił w biznesie, przy tworzeniu Flow (marki bielizny menstruacyjnej premium dla kobiet) oraz Splitload (wspierającego łączenie studentów topowych uczelni z biznesem). Absolwentka metod ilościowych i systemów informacyjnych oraz zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Weronika Szkwarek
Dziennikarka PulsHR.pl. Z mediami związana od 2015 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Bankier.pl, money.pl i Gazetaprawna.pl. Publikowała w Magazynie Wirtualnej Polski oraz w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Na co dzień przekazuje informacje z rynku pracy. Jest w stałym kontakcie ze związkowcami i pracodawcami. Bliskie są jej szczególnie tematy społeczne.

Aleksandra Szymczyk
Dyrektorka Pionu Relacji z Pracownikami w PKO Banku Polskim Doświadczona liderka w obszarze zarządzania ludźmi, budowania efektywnych organizacji i transformacji w obszarze kultury pracy. Od kilkunastu lat budowała swoje doświadczenie menedżerskie w obszarze HR w dużych organizacjach m.in. w spółkach Skarbu Państwa m.in. Poczcie Polskiej, Grupie Azoty, a także obszarze bankowości. W swojej pracy stawia na efektywność, współpracę z ludźmi i biznesowe podejście, które wspiera oczekiwania pracowników i realizację strategicznych celów organizacji. Obecnie odpowiada za realizację strategii HR w największym polskim banku. Swoją uwagę koncentruje na ścisłej współpracy z biznesem, budowaniu nowoczesnego środowiska pracy oraz zaangażowanych i skutecznych zespołów. Poprzez kształtowanie kultury organizacyjnej i wysokiej jakości przywództwa, buduje inkluzywne środowisko pracy, doskonali procesy HR i wzmacnia pozytywne doświadczenia pracowników i kandydatów. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach psychologia oraz marketing.

Maciej Trybuchowski
Od 2018 pełni funkcję Prezesa Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, a od roku 2019 – Prezesa Zarządu izby rozliczeniowej KDPW_CCP. Karierę zawodową rozpoczynał w Katedrze Teorii Organizacji na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jednocześnie w latach 1989–1990 był Radcą w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Przekształceń Własnościowych w Ministerstwie Finansów. W latach 1995-2002 Dyrektor Departamentu Emisji i Gwarancji, a następnie Dyrektor Zarządzający w Centralnym Domu Maklerskim Pekao S.A. W okresie 2003-2012 Dyrektor Biura Maklerskiego Banku BGŻ. Od roku 2013 do 2014 Dyrektor, a następnie Wiceprezes IDM SA. W latach 2015–2017 Prezes Domu Maklerskiego Banku BPS S.A., a w latach 2017-2018 Prezes PGE Dom Maklerski. Członek Rady Dyrektorów (Board of Directors) Europejskiego Stowarzyszenia Centralnych Depozytów Papierów Wartościowych (ECSDA). Od 2004 działa w Izbie Domów Maklerskich. Członek Rady Programowej Konferencji Rynku Kapitałowego IDM oraz Rady Programowej Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Współautor podręcznika "Zarządzanie - teoria i praktyka" pod red. prof. A.K. Koźmińskiego. Wykładowca na kursach dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH
Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz dyrektor Instytutu Zarządzania SGH. Zastępca przewodniczącego Komitetu Organizacji i Zarządzania PAN, przewodniczący KRUE oraz przewodniczący KRUW. Absolwent Wydziału Handlu Wewnętrznego SGPiS na kierunku organizacja i zarządzanie. Od 1991 r. związany z praktyką gospodarczą, był m.in. zastępcą dyrektora Zarządu Dzielnicy Żoliborz oraz kanclerzem SGH. Specjalizuje się w problematyce CSR oraz zarządzania ludźmi w organizacji. Autor i współautor prac naukowych na temat m.in. polityki personalnej, pomiaru kapitału intelektualnego i zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwach, a także negocjacji i ESG.

prof. Marcin Wiącek
Rzecznik Praw Obywatelskich od 2021 r. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Centrum Prawa Amerykańskiego. W 2009 r. obronił doktorat , a w 2013 r. uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. Od 2019 r. profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownik Zakładu Praw Człowieka na WPiA UW. Pracował w Trybunale Konstytucyjnym (2003–2007), a następnie w Biurze Orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego (2007-2021). Był członkiem Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów (2014–2018) i członkiem Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Był też kierownikiem aplikacji legislacyjnej prowadzonej przez RCL. Autor wielu publikacji naukowych dot. prawa konstytucyjnego, sądownictwa konstytucyjnego i administracyjnego oraz ochrony praw człowieka. Współpracował jako ekspert m.in. z Kancelarią Prezydenta RP, Biurem Analiz Sejmowych, Rządowym Centrum Legislacji, Najwyższą Izbą Kontroli, Krajową Radą Sądownictwa oraz z wieloma ministerstwami. Uzyskał odznaczenie „Zasłużony dla Warszawy” i medal „Pamiętam-Pomagam”, przyznany przez Związek Powstańców Warszawskich i Fundację Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

Tomasz Wróblewski
Współpracował z kilkoma gazetami i tygodnikami w aAmeryce, w tym z Newsweekiem, jednocześnie pracując jako korespondent radia Wolna Europa w Waszyngtonie. Po powrocie do Polski w 1997 roku był kolejno: dyrektorem anteny RMF, zastępcą naczelnego Wprost, następnie naczelnym Newsweek Polska i Forbes. Wiceprezes wydawnictwa Polskapresse. Następnie został redaktorem naczelnym Dziennika Gazety Prawnej i Rzeczpospolitej. Wykładał w Collegium Civitas. Prowadził odpowiedzialne programy publicystyczne w polskim radiu i prywatnych stacjach telewizyjnych. Obecnie prowadzi własny podcast Wolność w Remoncie. Jego liczne publikacje to m.in. książka Bill Clinton – ani chwili do stracenia, Pisać Skutecznie i artykuły na łamach Polityki, Wprost, Newsweek US, Wall Street Journal, Daily Signal, Brussels Signal.

Sebastian Zboiński
Jest terapeutą i coachem, którego droga zawodowa została ukształtowana przez ponad dwie dekady intensywnej pracy z wymagającymi klientami oraz 14 lat działalności szkoleniowej. Ta rozległa praktyka pozwoliła mu rozwinąć głębokie zrozumienie ludzkich potrzeb i skutecznych metod wspierania dobrostanu psychofizycznego. W centrum jego praktyki znajdują się zaawansowane techniki oddechowe, które skutecznie redukują napięcie psychofizyczne, Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody opracowana przez Dr. Qing Li, którą integruje z praktyką mindfulness według metodologii Jon Kabat-Zinna. Tę wiedzę pogłębił poprzez specjalistyczne kursy z zakresu Mindfulness i Neurocoachingu. Posiada również certyfikowane kompetencje w obszarze terapii uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki FASD i interwencji kryzysowej. Jako student psychologii, nieustannie poszerza swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną, co wzbogaca jego rozumienie dynamiki relacji międzyludzkich.