
Regulamin
Regulamin Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”
Niniejszy Regulamin ustala zasady przyznawania Tytułu „Pracodawca Godny Zaufania". Ideą Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania" jest promowanie prawidłowych i godnych naśladowania wzorców zachowania pracodawcy.
- 1
- Tytuł Pracodawca Godny Zaufania przyznawany jest firmom, które prowadzą politykę pracowniczą uwzględniającą rozwój zawodowy osób zatrudnionych, ochronę ich praw i dzięki prowadzonym działaniom skutecznie budują więź pracowników z firmą (instytucją).
- O tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania może ubiegać się każda osoba prawna działająca na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, zatrudniająca minimum 50 pracowników.
- 2
- Konkurs o tytuł Przedsiębiorca Godny Zaufania (dalej: Konkurs) ogłasza Rada Konkursu, złożona z przedstawicieli następujących osób prawnych (po jednej osobie z każdego podmiotu):
- Krajowej Izby Gospodarczej,
- Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska",
- Impressarium sp. z o.o. – Koordynatora Konkursu.
- Rada Konkursu podejmuje decyzję większością dwóch głosów.
- Obrady Rady Konkursu prowadzi przedstawiciel Krajowej Izby Gospodarczej.
- 3
- Konkurs rozstrzyga powołana w tym celu Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, instytucji publicznych, szkół wyższych i ośrodków naukowych oraz stowarzyszeń.
- Skład Kapituły Konkursu ustala Rada Konkursu i podaje do publicznej wiadomości.
- Liczba podmiotów reprezentowanych w Kapitule Konkursu nie może być mniejsza od 3 i większa od 15.
- Każdy podmiot deleguje do Kapituły Konkursu po jednym przedstawicielu.
- Regulamin obrad Kapituły Konkursu uchwala Rada Konkursu.
- Decyzją Rady Konkursu partnerstwo lub patronat nad daną edycją Konkursu mogą objąć instytucje publiczne, urzędy, media bądź firmy – o ile ich działalność jest zgodna z wartościami promowanymi przez Konkurs.
- 4
Nagrody w Konkursie mają charakter honorowy. Nie dotyczy to wyróżnień i nagród specjalnych, przyznawanych przez Partnerów i Patronów Konkursu.
- 5
- Kandydatów do Nagród zgłaszają członkowie Kapituły. Każdy z członków może zgłosić maksimum trzy kandydatury firm w każdym ocenianym obszarze. Dopuszczalne jest niezgłoszenie żadnej kandydatury przez członka Kapituły.
- Kapituła dokonuje wyboru wyróżnionych w poszczególnych kategoriach. W każdej kategorii przyznaje się jedną Nagrodę.
- W głosowaniu Nagrodę zdobywa podmiot, który uzyskał większość głosów. W przypadku, gdy dwa, trzy lub więcej podmiotów zwycięży tą samą ilością głosów, odbywa się druga tura do której przechodzą wszystkie te podmioty.
- W przypadku, gdy w danej kategorii zgłoszono mniej niż dwóch kandydatów, Nagroda w tej kategorii nie zostanie przyznana.
- W głosowaniu w drugiej turze Nagrodę zdobywa podmiot, który uzyskał większość głosów. W przypadku, gdy oba podmioty otrzymają równą ilość głosów, Nagroda przyznawane jest obu podmiotom.
- Kapituła Konkursu w każdej edycji Konkursu może przyznać do dwóch Nagród Dziennikarskich – dla dziennikarzy zasłużonych w nagłaśnianiu promowania pozytywnych rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej.
- Kandydatów do Nagrody Dziennikarskiej zgłasza Rada Konkursu.
- Rada Konkursu może podjąć decyzję, by Partnerzy i Patroni Konkursu, którzy zgłoszą takie oczekiwanie, przyznali w danej edycji nagrody specjalne. Decyzja o wskazaniu podmiotu należy do Partnera lub Patrona.
- 6
- Treść wniosków zgłoszeniowych nie będzie upubliczniona, z wyjątkiem przekazania ich Kapitule.
- Do publicznej wiadomości podawane są tylko nazwy tych podmiotów, które zdobyły Nagrody i wyróżnienia.
- 7
- Kolejne edycje Konkursu odbywają się raz w roku, chyba że Rada Konkursu zdecyduje o zawieszeniu organizacji Konkursu na czas określony.
- Kolejne edycje Konkursu ogłasza Rada Konkursu. Rada Konkursu podejmuje również decyzje w sprawie terminarza działań związanych z daną edycją Konkursu.
- 8
- Rada Konkursu zastrzega sobie możliwość zmiany Regulaminu Konkursu.
- Wszelkie zmiany Regulaminu Konkursu są podejmowane w sposób jednomyślny, w obecności co najmniej dwóch przedstawicieli podmiotów-członków Rady.