piątek, 06 listopad 2009 14:03

Laureaci I edycji rankingu

Lista wyróżnionych w I edycji konkursu „Pracodawca Godny Zaufania"

Pierwsza Edycja Rankingu Pracodawca Godny Zaufania obyła się 20 października 2009 roku

“Dystrybutorzy Farmaceutyczni” - Polska Grupa Farmaceutyczna
“Firmy Budowlane” - Mostostal Warszawa
“Sieci Handlowe” - Jeronimo Martins Dystrybucja

 

Polska Grupa Farmaceutyczna SA – pomoc i integracja

Polska Grupa Farmaceutyczna SA jest największym w kraju dostawcą usług w sektorze farmaceutycznym. Znajduje się w grupie sześciu największych polskich firm prywatnych oraz w pierwszej setce największych firm z Europy Środkowowschodniej.

Wśród działań o charakterze socjalnym, skierowanych do pracowników, PGF stosuje m.in. pożyczki – zwrotne i bezzwrotne – udzielane na ważne cele życiowe. Dzieci pracowników znajdujących się w trudniejszej sytuacji materialnej mogą liczyć na dofinansowanie zakupu wyprawek szkolnych. Pracownicy o niższym statusie materialnym mogą liczyć również na dofinansowanie bieżących opłat.

Spółka organizuje szereg imprez dla pracowników i ich dzieci, m.in. z okazji Dnia Dziecka. Duży nacisk kładziony jest na wspieranie aktywności sportowej pracowników i ich rodzin – na przykład poprzez finansowanie możliwości korzystania z basenów, sal gimnastycznych, siłowni, organizowane spływu kajakowego i wycieczek rowerowych. Firma dofinansowuje też zorganizowany wypoczynek dzieci pracowników i akcję profilaktycznych szczepień przeciwko grypie.

Program szkoleń i kursów jest – jak zapewnia spółka – budowany w oparciu o analizę potrzeb, przy uwzględnieniu potrzeb pracodawcy i potrzeb związanych z rozwojem kompetencji pracownika. Przewidziano m.in. udział w studiach zaocznych, MBA i podyplomowych, szkoleniach merytorycznych i szkoleniach z zakresy zarządzania zespołem oraz z komunikacji. Każdy zatrudniony może wziąć udział w szkoleniach poświęconych asertywności, zarządzaniu sobą w czasie i technikom wpływu społecznego.

PGF czuwa nad monitorowaniem praw pracowników, m.in. wdrażając szczegółowe i jasne procedury postępowania w zakresie tematów, które mogą stać się przedmiotem potencjalnych konfliktów, jak osobista kontrola pracowników lub korzystanie z majątku firmy do celów prywatnych. W spółce istnieje możliwość anonimowego zgłaszania uwag, skarg, ale także pomysłów i wniosków na specjalne skrzynki mailowe. Od 2006 r. w Polskiej Grupie Farmaceutycznej działa Rada Pracowników.

 

Kategoria -  “Firmy Budowlane” - Mostostal Warszawa SA

Grupa Mostostal Warszawa do firma o niemal 60-letniej historii – została zarejestrowana w 1951 r. Jest aktywna we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej. Zakres świadczonych przez nią usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów “pod klucz” dla partnerów krajowych i zagranicznych.

Wśród form wsparcia dla pracowników, stosowanych przez spółkę, znajdują się m.in.: dofinansowanie na wypoczynek i udział w imprezach kulturalnych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz bezzwrotne zapomogi dla pracowników znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Na remonty mieszkań udzielane są specjalne pożyczki mieszkaniowe.

Każdy pracownik Mostostalu Warszawa może skorzystać z możliwości uzupełnienia wiedzy zawodowej i ogólnej – w średnich szkołach zawodowych i na wyższych studiach, a także w ramach studiów podyplomowych, kursów specjalistycznych związanych z wykonywaną pracą i na kursach języków obcych. Warto podkreślić, że pracownik, który uzyskuje certyfikat znajomości języka obcego podczas zatrudnienia w spółce, automatycznie uzyskuje podwyżkę płacy zasadniczej o 5 procent.

W obszarze praw pracowniczych Mostostal Warszawa stawia na regularne kontakty i dobrą współpracę ze związkami zawodowymi. Regularnie odbywają się spotkania Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Spółek Grupy Mostostal Warszawa SA. Dwa razy w roku organizowane jest spotkanie prezesa zarządu z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych funkcjonujących w ramach spółek grupy Mostostal Warszawa SA.

 

Kategoria “Sieci Handlowe” - Jeronimo Martins Dystrybucja SA

Jeronimo Martins Dystrybucja SA – właściciel sieci sklepów Biedronka – podkreśla, że jedną z podstaw filozofii działania firmy jest bycie dobrym partnerem dla pracowników. Obecnie JMD należy do największych polskich pracodawców – zatrudnia ponad 25 tys. osób.

Spółka od lat realizuje szereg programów społecznych, adresowanych do wszystkich pracowników.    Są to, m.in.: “Możesz liczyć na Biedronkę” - program mający na celu ujednolicenie zasad udzielania pomocy materialnej lub pożyczek przyznawanych osobom najbardziej potrzebującym; “Pomoc dla Dzieci Specjalnej Troski” - skierowany na pomoc dla niepełnosprawnych dzieci pracowników; “Narodziny z Biedronką” - świadczenia dla pracowników, którym powiększyła się rodzina; “Wakacje z Biedronką” - program bezpłatnych obozów letnich nad morzem i w górach dla dzieci pracowników z rodzin o najniższych dochodach.

Do tego dochodzą programy z zakresu profilaktyki zdrowotnej: “Razem Zadbajmy o Zdrowie”- programy profilaktyki zdrowotnej mające na celu prewencję i wczesne wykrywanie ciężkich chorób u kobiet i mężczyzn (obejmuje m.in. mammografię, USG jamy brzusznej, EKG), a także program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Z obu może korzystać każdy zatrudniony.

Jeronimo Martins Dystrybucja SA kieruje do zatrudnionych bogatą ofertę szkoleń i kursów, dzięki którym można podnosić kwalifikacje zawodowe i uzupełniać wiedzę. Wśród nich warto wspomnieć o programie “Management Trainee”, skierowanym do najlepszych absolwentów uczelni wyższych, którzy po ukończeniu programu otrzymują kierownicze stanowiska w strukturach firmy. Do kierowników sklepów i do kadry zarządzającej średniego szczebla skierowane są programy: “Biedronkowa Akademia Zarządzania” oraz “Akademia Zarządzania”. Osoby z pionu finansów mogą z kolei uczestniczyć w “Akademii Finansów”. Istnieje też program “Executive MBA” dla wyższej kadry menedżerskiej, realizowany przez Kanadyjski Międzynarodowy Instytut Zarządzania. Łączy on klasyczny program MBA oraz programy rozwoju umiejętności menedżerskich z Harvard Business School.

Wysoko oceniono stosowany w firmie program monitorowania przestrzegania praw pracowniczych. Jak informuje JMD, pracownicy mają do dyspozycji specjalną telefoniczną linię, na która mogą zgłaszać wszelkie uwagi, incydenty czy zastrzeżenia. Każdy sygnał jest sprawdzany. O informacjach z linii informowany jest na bieżąco Zarząd. Jeśli chodzi o czas pracy, to jest on rejestrowany przez system elektroniczny. Całość uzupełniają wewnętrzne przepisy zapobiegające niewłaściwym zjawiskom w relacjach pracowniczych i wewnętrzny kodeks etyczny.

 

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Laureaci 6 edycji

edipresse

pkp cargoo

 

Sponsor strategiczny

Kapsh Telematic Systems - sponsor strategiczny PGZ

Sponsor główny

Sponsor główny: PKO Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Partner

Partner PGZ: Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Partnerzy debaty

partnerzy debaty PGZ

Partnerzy medialni

logotypy partnerow medialnych Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

Na górę
Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

10. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.