czwartek, 25 październik 2018 08:26

Poznaliśmy kolejnych „Pracodawców Godnych Zaufania”

Napisał

VIII edycja Konkursu Pracoawca Godny Zaufania

Kapsch Telematic Services – Programy stażowe

W kategorii Programy stażowe w Konkursie o Tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” zwyciężyła firma Kapsch Telematic Services za program stażowy skierowany do studentów ostatnich lat studiów uczelni technicznych i ekonomicznych oraz międzynarodowy program wymiany pracowników i wewnętrzny programu stażowy.

Leroy Merlin Polska – Wolontariat

W kategorii Wolontariat w Konkursie o Tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” nagrodzono firmę Leroy Merlin Polska za Fundację Leroy Merlin, której misją jest pomaganie budowania trwałego wkładu, służącego rozwojowi społeczności lokalnych – bycie dobrym sąsiadem, wspiera inicjatywy społeczne pracowników.

Benefit Systems – Motywacja

W kategorii Motywacja w Konkursie o Tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” zwycięska okazała się firma Benefit Systems. Nagroda została jej przyznana za szeroki pakiet programów motywacyjnych skierowanych do pracowników z zakresu sportu, opieki zdrowotnej, ubezpieczeń, dofinansowania do studiów podyplomowych, bezpłatnych kursów językowych oraz szkoleń zawodowych.

Lux Med – Edukacja

W kategorii Edukacja w Konkursie o Tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” nagrodzono firmę Lux Med za możliwość rozwoju pracowników poprzez skierowane do nich programy edukacyjne adresowane zarówno do personelu placówek (np. kursy dla pielęgniarek i położnych), jak i do kadry menedżerskiej (np. Coaching i mentoring, czy Zarządzanie w pigułce).

Volkswagen Poznań – Zdrowie

Firma Volkswagen Poznań w Konkursie o Tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” okazała się najlepsza w kategorii Zdrowie, a została wyróżniona za kompleksową ofertę programów zdrowotnych z których mogą korzystać pracownicy, zawierającą m.in. opiekę medyczną, ale także nowe propozycje - Program zapobiegania rozwojowi chorób cywilizacyjnych czy Program wsparcia zdrowia psychicznego.

EmiTel – Bezpieczeństwo

W kategorii Bezpieczeństwo w Konkursie o Tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” zwyciężyła firma EmiTel - za działania w obszarze bezpieczeństwa i zdrowia pracowników skierowane do każdej grupy wiekowej, zgodnie z ideą, że dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo na starcie kariery zawodowej, daje szanse na bezpieczne dojście do mety.

Gmina m.st. Warszawa

Spośród gmin najciekawszymi rozwiązaniami dla pracowników mogła pochwalić się gmina m.st. Warszawy. Nagroda została jej przyznana za działania w ramach programów stażowych i praktyk oraz na rzecz pracowników zwłaszcza w obszarach aktywizacji zawodowej osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, podnoszące świadomość w zakresie potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz Standardy dostępności dla m.st. Warszawy.

Przemysław Wenerski – wyróżnienie dziennikarskie

W Konkursie wyróżniono również dziennikarzy, dla których tematyka pracownicza jest bardzo bliska. Nagrodę „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii dziennikarskiej otrzymali: Przemysław Wenerski, wydawca programu TVP „Alarm”, a także dziennikarz gospodarczy, piszący dla PTWP – Bartosz Dyląg. Obaj panowie przez lata promowali dobre praktyki pracownicze.