Przejdź do treści

Machałek: Każdy powinien być wynagradzany zgodnie ze swoimi predyspozycjami i stanowiskiem

Marzena Machałek, fot. raportCSR.pl

Jakie znaczenie mają programy firm zachęcające kobiety do studiów technicznych czy informatycznych?

Czy równe traktowanie to bardziej kwestia zmiany prawa, czy mentalności? Jaki wpływ ma system edukacji na równouprawnienie zawodowe i płacowe? W jakim kierunku idzie edukacja włączająca, np. w przypadku dzieci z Zespołem Aspergera?

Na te pytania zadane przez portal RaportCSR.pl odpowiedziała Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pełnomocnik Rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego. Rozmowa odbyła się podczas XII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania.

Nagrodzone firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania

Kapituła Konkursu, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego nagrodzili firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. W tym roku wręczono nagrody w sześciu kategoriach, dwie nagrody dziennikarskie oraz trzy nagrody specjalne. RaportCSR.pl był patronem medialnym wydarzenia. Podczas wydarzenia odbyła się też debata ekspercka „Zawodowcy potrzebni od zaraz – kształcenie zawodowe jako remedium na braki kadrowe w branżach strategicznych”.

Całość wywiadu z min. Machałek: https://www.youtube.com/watch?v=BHyl2b0Xrb0&t=35s

Udostępnij: