Przejdź do treści

Międzynarodowa Konferencja „Europe-Poland-Ukraine. Rebuild Together”

Fot.Rainka

W Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Europe-Poland-Ukraine. Rebuild Together”. W wydarzeniu zorganizowanym przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wzięli („na żywo”, lub on-line) udział premier Mateusz Morawiecki, premier Ukrainy Denys Shmyhal oraz liczni przedstawiciele polityki i biznesu z obu krajów.

ZPP wyraził podziękowanie za liczny udział w Konferencji.

Sesje:

W jej ramach odbyły się następujące sesje:

  • I Sesja plenarna „Odbudowa Ukrainy – jaka rola Polski?”;
  • II Sesja plenarna „Potrzeby Ukrainy i współpraca europejska”;
  • III sesja plenarna „Odbudowa Ukrainy – jak wesprzeć polsko-ukraińską współpracę biznesową ?”

Panele branżowe

Miały miejsce także panele branżowe:

  • „Współpraca przemysłów zbrojeniowych Polski i Ukrainy – odbudowa potencjału, rozwój wspólnych projektów”;
  • „Rolnictwo i przemysł spożywczy”;
  • „Miasto i region: odbudowa i rozwój”;
  • „Transport i logistyka”;
  • „Sektor IT i nowe technologie”.

Tworzenie i wzmacnianie relacji między europejskimi, polskimi i ukraińskimi środowiskami biznesu

„Europe – Poland – Ukraine. Rebuild Together” to program, którego celem jest tworzenie i wzmacnianie relacji między europejskimi, polskimi i ukraińskimi środowiskami biznesu i przygotowanie ram współpracy przy przyszłej odbudowie państwa i gospodarki Ukrainy. W warszawskiej konferencji „Europe – Poland – Ukraine. Rebuild Together” wzięli udział przedstawiciele rządów, ministerstw i parlamentów Polski i Ukrainy, eksperci, a także przedstawiciele firm z branż bezpośrednio zainteresowanych współpracą – m. in. energetyki, IT, transportu i logistyki.

Omówione zostały perspektywy rozwoju sytuacji gospodarczej na Ukrainie i jej wpływ na gospodarkę światową. W panelach tematycznych prezentowane były potrzeby i oczekiwania strony ukraińskiej, a także możliwości uczestnictwa polskiego biznesu w odbudowie Ukrainy.

Podsumowanie szeregu prowadzonych wcześniej działań w ramach kampanii społecznej „Pomagamy Ukrainie”

Międzynarodowa Konferencja „Europe-Poland-Ukraine. Rebuild Together” stanowiła podsumowanie szeregu prowadzonych wcześniej działań w ramach kampanii społecznej „Pomagamy Ukrainie”. W pierwszej fazie projekt obejmował organizację cyklu spotkań – okrągłych stołów, których celem jest nawiązanie dialogu, omówienie oczekiwań i priorytetów związanych z odbudową Ukrainy oraz identyfikacja branż i firm gotowych do współpracy na rzecz wzmocnienia ukraińskiej gospodarki.

W ramach spotkań zostały przeprowadzone bezpośrednie spotkania z polskimi i ukraińskimi przedstawicielami branż, których funkcjonowanie jest kluczowe dla utrzymania i odbudowy ukraińskiej gospodarki. Wydarzenia gromadziły przedstawicieli czołowych polskich i zachodnioukraińskich stowarzyszeń biznesowych, lwowskich i kijowskich władz regionalnych i miejskich oraz firmy z obu stron granicy.
Udostępnij: