Przejdź do treści

Na SGGW w gronie przyjaciół Fundacji „Teraz Polska”

Fot. Salon24.pl

Kapryśna lipcowa pogoda nie mogła zepsuć tego wydarzenia! W miniony czwartek, 20 lipca w zacnej warszawskiej uczelni, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, odbyło się letnie spotkanie Klubu „Teraz Polska” – poinformował na swoim blogu na portalu salon24.pl Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Miałem przyjemność i zaszczyt osobiście wręczyć wyróżnienia Przyjaciel „Teraz Polska” wybitnym postaciom, które od lat wspierają nasze działania

Spotkanie w licznym gronie przedstawicieli polskich firm, instytucji, świata nauki i dyplomacji – przyjaciół naszej fundacji, osób, którym leży na sercu prestiż Marki Polska. – Miałem przyjemność i zaszczyt osobiście wręczyć wyróżnienia Przyjaciel „Teraz Polska” wybitnym postaciom, które od lat wspierają nasze działania – dodał autor. Wyróżnienia odebrali: prof. Elżbieta Mączyńska, prezes honorowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego; Tomasz Brożek, współwłaściciel Piekarni „Złoty Kłos” z Dobczyc; prof. Wojciech Zgliczyński, sława polskiej endokrynologii; dr Andrzej Gantner, wiceprezes i dyr. generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Misja wspierania polskich marek, które składają się na prestiż Marki Polska, może być realizowana dzięki zaangażowaniu pro bono dziesiątek wybitnych osobistości

Ponad trzydziestoletnia historia Fundacji „Teraz Polska” to historia ludzi o dobrej woli i wielkiej dozie optymizmu. Misja wspierania polskich marek, które składają się na prestiż Marki Polska, może być realizowana dzięki zaangażowaniu pro bono dziesiątek wybitnych osobistości. Są wśród nich ludzie reprezentujący różne środowiska, różne zawody, z różnych pokoleń – łączy ich determinacja, by promować to, co polskie. Patrząc na to, jak dużą przemianę przeszła polska gospodarka od początku lat 90. ub. wieku, ich zaangażowanie przyniosło wspaniałe owoce. Dziękowałem im ze sceny i jeszcze raz, w tym miejscu, chcę za to podziękować – napisał autor bloga.

Wiemy, że Polska nie jest własnością żadnej opcji politycznej i to nie politycy zbudowali sukces polskich marek, a sami przedsiębiorcy

Grono przyjaciół Fundacji „Teraz Polska” łączy jeszcze jedna cecha, w dzisiejszych czasach wcale nie taka oczywista. Skupiają się one mianowicie na tym, co można wspólnie osiągnąć, a nie na tym, co dzieli. Mimo ogromnych podziałów w polskim społeczeństwie, mimo polityki wciskającej się drzwiami i oknami w każdą dziedzinę życia, my nie daliśmy się – i nie damy się – podzielić. Bo wiemy, że Polska nie jest własnością żadnej opcji politycznej i to nie politycy zbudowali sukces polskich marek, a sami przedsiębiorcy. Ciężką i cały czas zbyt rzadko docenianą pracą.

Dziękuję także rektorowi SGGW i członkowi Kapituły „Teraz Polska”, Jego Magnificencji prof. Michałowi Zasadzie, z którego gościnności Fundacja korzysta już nie pierwszy raz. Trzeba odnotować, iż spotkanie uświetnił recital Ludowego Zespołu Artystycznego  SGGW „Promni” z Karoliną Lizer na czele – napisał Przybył.

A nas, Szanowni Państwo, po lipcowym świętowaniu, czeka prowadzona cały czas, niełatwa, ale dająca wielką satysfakcję praca: promocja polskich marek i tej najważniejszej, leżącej nam wszystkim na sercu – Marki Polska – dodał na zakończenie autor bloga.
Udostępnij: