Przejdź do treści

Nabycie ATC Polska zwiększa całkowity portfel wież Emitela do 667

Obiekty Emitela w Polsce; fot. Emitel SA

Największy operator naziemnej TV cyfrowej nabył spółkę zależną American Tower Corporation.

Portfel nowo nabytych wież jest rozmieszczony w atrakcyjnych lokalizacjach

Portfel ATC Polska składa się z 65. nowoczesnych wież, które są wynajmowane wiodącym operatorom telefonii komórkowej na podstawie umów z długimi okresami najmu (średnio 14.  lat pozostających w umowach najmu) oraz czynszami indeksowanymi wskaźnikiem powiązanym z inflacją. Portfel wież jest rozmieszczony w atrakcyjnych lokalizacjach, które uzupełniają istniejącą sieć Emitela i mają niski wskaźnik obciążenia, zapewniając dostępne miejsce dla kolejnych klientów.

Nabycie ATC Polska umacnia pozycję Emitela w segmencie infrastruktury telekomunikacyjnej

Nabycie ATC Polska zwiększa całkowity portfel wież Emitela do 667, z czego ponad 635 udostępnianych jest pod sprzęt telekomunikacyjny klientów firmy. Umacnia to pozycję firmy w segmencie infrastruktury telekomunikacyjnej, w którym spółka jest wiodącym niezależnym operatorem, świadczącym usługi hostingu i inne usługi dla operatorów telefonii komórkowej, takich jak Orange, Play, Polkomtel i T-Mobile.

Kozłowski: Transakcja pozwoli nam pogłębić nasze relacje z operatorami komórkowymi

Jak zwrócił uwagę Andrzej Kozłowski, prezes Emitel SA: – Przejęte wieże są wysoce komplementarne z naszym portfolio. Transakcja pozwoli nam pogłębić nasze relacje z operatorami komórkowymi i wzmocnić nasz szybko rozwijający się segment infrastruktury telekomunikacyjnej.

Spółka Emitel jest największym operatorem naziemnej telewizji cyfrowej (DTT) oraz platform IPTV, głównym dostawcą usług w zakresie emisji radiowych oraz wiodącym niezależnym dostawcą neutralnej technologicznie infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce.
Udostępnij: