Przejdź do treści

Nagrodzono Raport Fundacji Dorastaj z Nami

Magdalena Pawlak, prezes Fundacji Dorastaj z Nami, fot. Newseria Biznes

Fundacja Dorastaj z Nami zdobyła nagrodę główną za swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju 2021 w kategorii organizacje pozabiznesowe.

Konkurs, już po raz 16, zorganizowały Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. Zespół jury nagrodził raport za wiarę i wysiłek w dialog z interesariuszami oraz ich zaangażowanie w proces tworzenia publikacji – poinformowało Centrum Informacji. Jurorzy docenili także przeprowadzenie przez Fundację szerokich konsultacji oraz ukazanie działań w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

– Jestem szczęśliwa i dumna, że nasz raport został zauważony i doceniony – mówi Marzena Kolczyńska, manager ds. relacji z biznesem w Fundacji Dorastaj z Nami, współautorka nagrodzonego raportu.

Przygotowując raport staraliśmy się pokazać spektrum naszych działań

– Sukces jest tym większy, że to jest to pierwsza publikacja Fundacji, kompleksowo przedstawiająca nasze działania w obszarach ESG oraz wysiłki w zakresie realizacji celów SDG. Przygotowując raport staraliśmy się pokazać spektrum naszych działań, ich wpływ na otoczenie, a także zaangażowanie różnych grup interesariuszy w rozwiazywanie problemów społecznych, z którymi na co dzień mierzy się nasza Fundacja – wyjaśnia Marzena Kolczyńska, manager ds. relacji z biznesem w Fundacji Dorastaj z Nami, współautorka nagrodzonego raportu.

Możemy już 12. rok działać razem na rzecz dzieci, których rodzic zginął podczas pełnienia służby publicznej

– Dużo miejsca poświęciliśmy w naszym raporcie partnerstwom, gdyż dzięki współpracy z przedsiębiorstwami i instytucjami publicznymi oraz wsparciu kilku tysięcy darczyńców indywidualnych możemy już 12. rok działać razem na rzecz dzieci, których rodzic zginął podczas pełnienia służby publicznej – tłumaczy Kolczyńska, współautorka nagrodzonego raportu.

– Raport Fundacji jest również przykładem takiego partnerstwa, ponieważ przy jego tworzeniu mogliśmy czerpać z doświadczeń i wiedzy telekomu Orange, który od wielu lat wspiera nas w podejmowanych działaniach. Nagrodę traktujemy więc jako uznanie dla pracy naszego całego zespołu, a także wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie raportu – dodaje.

Kryteria oceny oparte były o europejskie wytyczne raportowania ESRA

Do 16. edycji konkursu Raportu Zrównoważonego Rozwoju, organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte zakwalifikowało się 76 publikacji, w tym 12 z organizacji pozabiznesowych. Kryteria oceny oparte były o europejskie wytyczne raportowania ESRA (The European Sustainability Reporting Association). Należą do nich: kompletność (całościowy obraz organizacji), wiarygodność (struktury, procesy i mechanizmy kontroli, umożliwiające prawidłowe przedstawienie informacji o skutkach podejmowanych działań), komunikacja (ocena wykorzystanych technik przekazu).

Transparentność jest dla nas kluczowa

– Długo zastanawialiśmy się, czy przy dużej liczbie realizowanych zadań przez kilkuosobowy zespół, powinniśmy podjąć się tak pracochłonnego zadania, jakim jest przygotowanie Raportu Zrównoważonego Rozwoju – wspomina Magdalena Pawlak, prezes Fundacji Dorastaj z Nami. – Transparentność jest jednak dla nas kluczowa, dlatego też nie mogliśmy zdecydować inaczej. Współpracujemy z polskimi i zagranicznymi przedsiębiorstwami, które mają obowiązek raportowania niefinansowego. Chcąc być dla nich wiarygodnym partnerem, oprócz poddawania się corocznemu dobrowolnemu audytowi finansowemu, postanowiliśmy dodatkowo przygotować raport zrównoważonego rozwoju – dodaje.

W konkursie Raport Zrównoważonego Rozwoju co roku nagradzane są najlepiej sporządzone publikacje z tego zakresu. Celem organizowanego już po raz szesnasty konkursu jest promowanie raportowania kwestii związanych z czynnikami ESG oraz wskazanie dobrych praktyk w tym obszarze. Inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte przyczynia się do zwiększenia transparentności działań raportujących organizacji oraz ich dialogu z interesariuszami.
Udostępnij: