Przejdź do treści

Najczęściej oczekiwanym świątecznym benefitem premie finansowe

Fot. free-images.com/Pixabay

W badaniu Pracuj.pl widać rozdźwięk między benefitami, których pożądają pracownicy, a tymi, których realnie się spodziewają.

Najczęściej oczekiwanym świątecznym benefitem są premie finansowe. 94 proc. respondentów chciałoby otrzymać od pracodawcy jednorazową świąteczną premię finansową, a faktycznie ją dostać spodziewa się 62 proc. Ponadto, 60 proc. badanych chciałoby otrzymać świąteczny upominek lub prezent – poinformował portal PRoto.pl.

1/3 pracujących deklaruje, że nie weźmie udziału w firmowym spotkaniu świątecznym

43 proc. respondentów uczestniczących w deklaruje, że w ich miejscu zatrudnienia organizowane będzie spotkanie świąteczne – wynika z badania Pracuj.pl „Powrót świątecznych spotkań”. Jak czytamy, to więcej, niż rok temu, kiedy ten odsetek wynosił 27 proc. 1/3 pracujących natomiast deklaruje, że nie weźmie udziału w firmowym spotkaniu świątecznym. Z badania wynika, że na początku grudnia ponad 1/5 respondentów nie wiedziała jeszcze, jakie plany świąteczne dla zespołu ma ich pracodawca. 1 proc. respondentów zadeklarował, że spotkanie odbędzie się w formie online. Jak czytamy dalej, 61 proc. twierdzi, że świąteczne wydarzenia są dobrą formą integracji.

Najczęściej oczekiwanym świątecznym benefitem są premie finansowe

W badaniu Pracuj.pl widać rozdźwięk między benefitami, których pożądają pracownicy, a tymi, których realnie się spodziewają. Najczęściej oczekiwanym świątecznym benefitem są premie finansowe. 94 proc. respondentów chciałoby otrzymać od pracodawcy jednorazową świąteczną premię finansową, a faktycznie ją dostać spodziewa się 62 proc. Ponadto, 60 proc. badanych chciałoby otrzymać świąteczny upominek lub prezent.

7 na 10 badanych traktuje czas świąt jako idealną okazję do „naładowania baterii”

Dalej dowiadujemy się, że 1 na 4 badanych chciałby mieć możliwość wyboru, jaką akcję charytatywną z okazji świąt miałby wesprzeć ich pracodawca. Dodatkowo z badania wynika, że 7 na 10 badanych traktuje czas świąt jako idealną okazję do „naładowania baterii” i odpoczynku od wyzwań zawodowych.

Twórcy badania podkreślają także, że dużą popularnością wśród pracowników cieszy się benefit, jakim są dodatkowe dni wolne z okazji świąt. 7 proc. deklaruje, że cała ich firma nie pracuje w okresie między Wigilią a sylwestrem, a 21 proc. bierze te dni wolne.
Udostępnij: