Przejdź do treści

Najlepiej opłacane dniówki

Fot. Tikrow

Polacy coraz częściej szukają pracy dorywczej. Gdzie mogą ją znaleźć i ile zarobią?

Rosnące koszty utrzymania są wyzwaniem dla niejednej rodziny w Polsce. W związku z galopującymi cenami, wyższymi ratami kredytowymi i zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Polacy coraz częściej szukają dodatkowego zajęcia, aby dorobić.

W okresie okołoświątecznym w ofertach pracy dorywczej można przebierać

Eksperci Tikrow, agencji pracy natychmiastowej oferującej pracę na „dniówki”, zwracają uwagę, że w okresie okołoświątecznym w ofertach pracy dorywczej można przebierać. Wytypowali TOP10 dniówek, na których można zarobić od 170 zł do ok. 250 zł na rękę.

Chęć dorabiania wśród Polaków od zawsze była wysoka, obecnie jest jeszcze wyższa

– Bardzo wysoka październikowa inflacja, najwyższe od lat stopy procentowe, sezon zimowy związany z ogrzewaniem, a do tego zbliżające się święta. To wszystko sprawia, że portfel Polaków jest coraz chudszy i już nie mówimy o oszczędzaniu, bo wiele osób nie ma z czego odkładać, lecz o potrzebie dodatkowej gotówki na bieżące wydatki. Chęć dorabiania wśród Polaków od zawsze była wysoka, obecnie jest jeszcze wyższa. W ostatnim badaniu LiveCareer.pl 60% badanych przyznało, że pensja nie wystarcza im na życie lub ledwo wystarcza na pokrycie podstawowych wydatków. Nowym źródłem dochodu może być tzw. praca na godziny. Wcale nie trzeba przechodzić długiego i trudnego procesu rekrutacji czy rejestracji, żeby znaleźć dodatkową pracę. (…)Z dnia na dzień można dorobić jako pracownik biurowy, magazynier czy sprzedawca(…). Taka forma jest do połączenia z codziennymi obowiązkami czy pracą etatową, dlatego zyskuje na coraz większej popularności – mówi Krzysztof Trębski, członek zarządu Tikrow.

TOP10 dniówek

Ranking „TOP10 dniówek” otwiera pracownik biurowy. Za osiem przepracowanych godzin na rękę dostaniemy średnio 238 zł. Drugie miejsce zajęła posada magazyniera, gdzie zarobić można 237 zł netto. Powyżej 25 zł za godzinę pracy dostaną osoby, które dorobią jako pracownik produkcji i pracownik techniczny. Tutaj dniówki wynoszą odpowiednio 203 zł oraz 201 zł na rękę. Na piątym i szóstym miejscu są stanowiska ze stawką godzinową powyżej 24 zł, czyli opiekun klienta oraz pracownik gastronomii. Odpowiednio dniówki wynoszą 194 zł i 192 zł netto. Pracownicy sklepów, m.in. odzieżowych, oraz pracownik do prac fizycznych godzinową stawkę mają powyżej 23 zł na rękę. Za dzień pracy otrzymują więc 190 zł oraz 184 zł netto. Na przedostatnim miejscu uplasował się monter urządzeń elektronicznych. W ten sposób można zarobić 168 zł netto. A ranking zamyka kasjer, którego dniówka wynosi 166 zł.

Najwięcej ofert dla pracowników sklepów i magazynierów

W ciągu ostatnich 12 miesięcy najwięcej ofert pracy natychmiastowej dotyczyło pracownika sklepu. Chętnie mogli wybierać w wielu branżach od elektronicznej po drogeryjną. Ogromny popyt był również na stanowisko magazyniera. Oferty na dniówki pojawiały się w dużych ilościach dla osób poszukujących zatrudnienia jako pracownik produkcji lub pracownik gastronomii.

W okresie okołoświątecznym można liczyć na większą liczbę ofert na stanowisko opiekuna klienta, pracownika fizycznego czy gastronomii oraz magazyniera.

Pracodawcy będą potrzebować dodatkowych rąk do pracy na pojedyncze, krótkoterminowe zlecenia

– Zaczyna się najgorętszy okres wielu ofert pracy dorywczej, zatem to będzie najlepsza okazja, żeby podreperować budżet na bieżące lub dodatkowe wydatki. Już od listopada w aplikacji Tikrow wybór dniówek rośnie, ponieważ zbliżamy się do takich okazji jak Black Friday, Święta Bożego Narodzenia czy noworoczne obniżki cenowe. Pracodawcy, w szczególności firmy handlowe, produkcyjne, magazynowe i kurierskie działające na rynku FMCG i e-commerce, będą potrzebować dodatkowych rąk do pracy na pojedyncze, krótkoterminowe zlecenia. I nierzadko płacić więcej niż w ciągu roku – mówi Trębski.

Ranking „TOP10 dniówek” powstał w oparciu o wewnętrzne dane pochodzące z aplikacji Tikrow. Są to średnie stawki wynagrodzenia „na rękę”, jakie można było otrzymać w ciągu ostatnich 12 miesięcy (okres brany pod uwagę: 1 listopada 2021-31 października 2022).
Udostępnij: