Przejdź do treści

Najważniejsze spotkanie branży turystycznej na Lotnisku Warszawa-Radom

Fot. WaszaTurystyka.pl

12 października Terminalu Portu Lotniczego Warszawa-Radom odbędzie się XI Forum Promocji Turystycznej organizowane przez redakcję portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Wydarzenie odbędzie się w miejscu niezwykłym, wzbudzającym ciekawość i emocje – Terminalu Lotniska, które rozpocznie swoją działalność wiosną 2023 r.

Turystyka zaczęła się w tym roku odradzać

Turystyka – po dwóch latach covidu i pół roku wojny w Ukrainie – zaczęła się w tym roku odradzać. Pamiętajmy, że od pierwszego dnia brutalnej napaści Rosji na Ukrainę, branża turystyczna w Polsce pospieszyła z pomocą uchodźcom i potrzebującym Ukraińcom. Hotele udzielały noclegów, transportowcy przewozili ludzi z granicy i zza granicy, wozili lekarstwa, żywność, biura podróży zamieniły się w punkty informacyjne i punkty zbierania materiałów pierwszej potrzeby. Telefony ludzi turystyki działały przez całe doby, ludzi jeździli, przerzucali paczki, czuwali na dworcach.

Gdy rozpoczął się sezon wakacyjny, a administracja na różnych szczeblach częściowo zdjęła z barków branży opiekę nad Ukraińcami, wróciliśmy do normalnej pracy i do zarabiania pieniędzy.

Przyszłość branży turystycznej niepewna

Jednak przyszłość szeroko rozumianej branży turystycznej jest niepewna. Nie wiadomo, jak na zmieniające się warunki makroekonomiczne zareagują klienci biur podróży, hoteli, restauracji, pasażerowie linii lotniczych. Strategie z długoletnich zmienione zostały na krótkoterminowe. Wszyscy w branży turystycznej jednak dążą do jednego celu, jakim jest rozwój turystyki.

XI Forum Promocji Turystycznej

O tym, w jakim kierunku rozwijać się będzie turystyka, ale i o najlepszych sposobach na uczynienie tego rozwoju dynamicznym oraz zrównoważonym, rozmawiać będą uczestnicy XI Forum Promocji Turystycznej. Tematami przewodnimi Forum będą: restart turystyki w praktyce, nowe spojrzenie na promocję turystyki, turystyka masowa a strategia i wizerunek.

W trzech sesjach poruszone będą m.in. następujące tematy: 

  • Jak rozszerzyć sezon turystyczny?
  • Czy potrafimy współdziałać tylko w czasie kryzysu? Jak wygląda współpraca między izbami i stowarzyszeniami turystycznymi
  • Co zamiast targów turystycznych? Czy duże imprezy promocyjne są jeszcze potrzebne?
  • Wakacje z duchami, czyli zamek zamkowi nierówny – jak promują się historyczne obiekty w Polsce?
  • Jak turystyka może skorzystać z dorobku polskich archeologów?
  • Elastyczność w zarządzaniu dużym organizatorem turystyki
  • Dokąd zmierza Polski Holding Hotelowy
  • Jak planować strategię dla ruchu lotniczego w Polsce?
  • Lotnisko Warszawa-Radom – potencjał, szanse i wyzwania

35. zaproszonych do udziału w debatach i prezentacji ekspertów

Wśród 35. zaproszonych do udziału w debatach i prezentacji ekspertów, znaleźli się m.in. Mariela Modeva, wiceminister turystyki Bułgarii, Jan Herget, dyr. zarządzający CzechTourism, Doros Georgiades z Ministerstwa Turystyki Cypru, Marcin Horała, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, Pełnomocnik Rządu ds. CPK, Stanisław Wojtera, prezes P.P. Porty Lotnicze, Michał Fijoł, wiceprezes PLL LOT, Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, Piotr Burwicz, członek zarządu Rainbow, Semir Hamouda, dyr. generalny Sun&Fun Holidays, Andrzej Kobielski, członek zarządu Enter Air, Alpaslan Ünsal, przedstawiciel handlowy Corendon Airlines na Polskę, Grzegorz Tuszyński, dyr. Portu Lotniczego Warszawa-Radom, Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, wiceprezydenci Kielc i Radomia, szefowie najważniejszych izb i organizacji samorządu turystycznego.

Współorganizatorami Forum są: PP „Porty Lotnicze” i Lotnisko Warszawa-Radom. Złotymi Partnerami są: Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW, Województwo Podkarpackie, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Narodowe Przedstawicielstwo Turystyczne Bułgarii.

Partnerami są: Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki – IGTO, Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna „Gromada”, MerlinX, Tourist Polska, Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki, Sykon.pl, UNIQA, Polski Holding Hotelowy, Miasto Radom. Patronem Honorowym jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Patronami są:

AM Art Media Agencja PR, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Instytut ESG, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Pracodawcagodnyzaufania.pl, RaportCSR.pl.
Udostępnij: