Przejdź do treści

Nowa aplikacja mobilna dla firm w zakresie płatności

Fot. free-images.com/Pixabay

Wraz z wprowadzeniem na rynek PeoBIZ każdy zarządzający firmą, bez względu na to czy jest to mikrofirma, czy korporacja, może za pomocą kilku kliknięć sprawdzić salda rachunków, ich historię i wyciągi bankowe, a także przejrzeć zaplanowane do realizacji płatności.

Aplikacja wprowadza także inne, użyteczne funkcje dla biznesu, które do tej pory były zarezerwowane dla klientów indywidualnych, takie jak m.in. mobilne autoryzacje  – poinformował Bank Pekao SA.

Aplikacja nawiązuje do funkcjonalności systemu internetowego

Z PeoBIZ może korzystać każdy klient posiadający dostęp do systemu bankowości elektronicznej PekaoBiznes24. Aplikacja nawiązuje do funkcjonalności systemu internetowego, dzięki czemu można w niej szybko sprawdzić stan finansów oraz obroty na rachunku, efektywnie podpisać i wysłać płatności czy prześledzić historię transakcji z wykorzystaniem kart płatniczych.

Możliwość autoryzacji zleceń

Ponadto aplikacja posiada moduł dealingowy do realizacji transakcji walutowych, czy możliwość zakładania i zrywania lokat. Dodatkowym atutem wersji mobilnej jest m.in. możliwość autoryzacji zleceń zainicjowanych w systemie PekaoBiznes24 za pomocą tokena mobilnego, bez podawania kodów i haseł. Aplikacja posiada także funkcję przelewów krajowych rozbudowaną o Express Elixir.

Zależało nam, aby aplikacja była wygodna zarówno dla właścicieli małych firm, jak i korporacji

– Bankowanie mobilne jest wygodne – odbywa się za pomocą telefonu, który niemal wszędzie mamy przy sobie a zalogowanie się do aplikacji zajmuje zaledwie chwilę. Jeżeli mogą z niego korzystać klienci indywidualni, dlaczego właściciele biznesów mają nie mieć dostępu do informacji o finansach swojej firmy zawsze pod ręką? Projektując PeoBIZ zależało nam, aby była wygodna zarówno dla właścicieli małych firm, jak i korporacji. W aplikacji umieściliśmy wszystkie najważniejsze funkcje PekaoBiznes24 i dodaliśmy usługi mobilne, m.in. szybkie autoryzacje, które ułatwią codzienne operacje finansowe – mówi Andrzej Fürstenberg, dyr. Departamentu Bankowości Elektronicznej i Digitalizacji Procesów w Pekao SA.

Działa zarówno na tabletach, jak i na telefonach

Aplikacja działa na zasadzie współdzielenia platform z PekaoBiznes24 – akcję, którą rozpoczęto w systemie internetowym, można dokończyć w aplikacji i na odwrót. PeoBIZ działa zarówno na tabletach, jak i na telefonach oraz wykorzystuje technologię biometryczną. Aplikacja została zaprojektowana w oparciu o badania User Interface i User Experience, podczas których analizowano m.in. ruch oczu w trakcie korzystania z aplikacji.

PeoBIZ będzie na bieżąco rozbudowywana, w najbliższym czasie m.in. o przelewy BLIK. Można pobrać ją ze sklepów Google Play i App Store.
Udostępnij: