Przejdź do treści

Ok. 80 firm w Polsce posiada kompetencje i doświadczenie, by realizować projekty nuklearne

Fot. PAP MediaRoom

Silne wsparcie udzielone przez administrację amerykańską projektowi budowy nad Wisłą floty małych reaktorów modułowych (SMR) w technologii BWRX-300 – to doskonała wiadomość dla całej polskiej gospodarki – napisał serwis PAP MediaRoom.

– Naliczyliśmy, że około 80 firm w naszym kraju posiada niezbędne kompetencje i doświadczenie, aby realizować projekty nuklearne.

USA popiera jak najszybsze utworzenie w Polsce infrastruktury SMR w technologii BWRX-300

Kolejnych 250 ma potencjał odpowiedni do tego, aby do nich dołączyć – mówi Tadeusz Woszczyński, country manager Hitachi zarządzający w Polsce, Austrii, Czechach, Słowacji i krajach bałtyckich.

Podczas wspólnej konferencji Atlantic Council, Orlen Synthos Green Energy oraz Nuclear Energy Institute przedstawiciele administracji rządowej oraz dyplomacji USA, na czele z ambasadorem Markiem Brzezinskim, zapewnili o poparciu instytucji USA dla jak najszybszego utworzenia w Polsce infrastruktury SMR w technologii BWRX-300.

Wspólne przedsięwzięcie Orlen Synthos Green Energy i amerykańsko-japońskiego giganta technologicznego GE-Hitachi jest obecnie najbardziej zaawansowanym projektem w tym obszarze – stwierdza na zakończenie PAP MediaRoom.
Udostępnij: