Przejdź do treści

Pierwszy polski bank oferuje firmom produkty z WIRON-em

Fot. free-images.com

Bank Pekao SA proponuje swoim klientom z grupy małych, średnich i dużych firm produkty oparte o wskaźnik referencyjny stopy procentowej WIRON – kredyt w rachunku bieżącym oraz oprocentowany rachunek pomocniczy. To pierwsze takie rozwiązania na polskim rynku, które wpisują się w proces zastąpienia WIBOR-u przez WIRON, będący jednym z założeń Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych.

Oprocentowanie będzie składało się z wymienionego wyżej wskaźnika oraz marży banku

Klienci wnioskujący o kredyt w rachunku bieżącym mogą już wybrać oprocentowanie zmienne oparte o wskaźnik referencyjny WIRON 1M Stopa Składana. Oprocentowanie będzie składało się z wymienionego wyżej wskaźnika oraz marży banku. Jednocześnie, w odpowiedzi na zwiększenie aktywności przedsiębiorców w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert lokowania oszczędności, Bank proponuje rachunek pomocniczy oprocentowany w wysokości 50 proc. wskaźnika referencyjnego WIRON na trzy miesiące. Z oferty mogą skorzystać nowi oraz dotychczasowi klienci banku z sektora małych, średnich i dużych firm.

Jeszcze lepsze warunki do lokowania wolnych środków przez nowych i obecnych klientów firmowych banku

Najnowsza oferta depozytowa Banku oparta o wskaźnik referencyjny WIRON stwarza jeszcze lepsze warunki do lokowania wolnych środków przez nowych i obecnych klientów firmowych banku. Warte podkreślenia jest to, że nie obowiązują limity minimalnej kwoty, jaką należy wpłacić na rachunek.

W nadchodzących miesiącach nasza oferta skierowana do przedsiębiorców będzie poszerzana o kolejne rozwiązania kredytowe i oszczędnościowe

– Wchodzimy na rynek z nowymi produktami opartymi o wskaźnik referencyjny stopy procentowej WIRON dla klientów firmowych. Z jednej strony wprowadzamy atrakcyjne oprocentowanie dla oszczędności gromadzonych przez obecnych oraz nowych klientów banku, a z drugiej udostępniamy rozwiązania kredytowe operujące na zupełnie nowych zasadach – mówi Leszek Skiba, prezes Banku Pekao. – W nadchodzących miesiącach nasza oferta skierowana do przedsiębiorców będzie poszerzana o kolejne rozwiązania kredytowe i oszczędnościowe – podkreśla Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

Wskaźniki referencyjne stopy procentowej WIRON i WIRON 1M Stopa Składana są ustalane zgodnie z Regulaminem Rodziny Indeksów Składanych WIRON. Administratorem wskaźników jest GPW Benchmark SA z siedzibą w Warszawie. Więcej o aktualnej wartości oraz sposobie opracowywania wskaźnika WIRON znajduje na stronie administratora: https://gpwbenchmark.pl/
Udostępnij: