Przejdź do treści

Pierwszy związek zawodowy w Allegro

fot. Wirtualnemedia.pl

Pod koniec kwietnia rozpoczął działalność Związek Zawodowy Pracowników Allegro.

Pierwszy związek zawodowy w Grupie Allegro

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. to pierwszy związek zawodowy w Grupie Allegro: związkowcy zapewniają, że reprezentują pracowników ze wszystkich spółek i działów Grupy. Zachęcają też, by do nich przystąpić i publikują swoje postulaty.

Dziewięć rozbudowanych postulatów

Związek ma dziewięć rozbudowanych postulatów. Przedstawicielom pracowników chodzi o to (jak zapewniają), by głos załogi był uwzględniany „przy podejmowaniu decyzji dotyczących spraw pracowniczych”.

Wprowadzenie przejrzystej siatki płac i warunków zatrudnienia, a także zmiana systemu ocen pracowniczych oraz na wprowadzenie równych zasad dla wszystkich pracowników

Wśród postulatów jest więc wprowadzenie przejrzystej siatki płac i warunków zatrudnienia, a także zmiana systemu ocen pracowniczych oraz na wprowadzenie równych zasad dla wszystkich pracowników. Pomiędzy wymogami wymieniono także zmianę priorytetów w działach Human Resources oraz inflacyjne wyrównanie wynagrodzeń.

Jak zapewniają związkowcy, postulaty te zostały już przedstawione zarządowi.

– Niektóre z nich można wprowadzić w życie łatwiej, nad niektórymi będziemy wspólnie pracować z Allegro. Wierzymy, że poprzez dialog z przedstawicielami Allegro możemy osiągnąć wiele pozytywnych efektów dla pracowników – informują portal Wirtualnemedia.pl związkowcy.
Udostępnij: