Przejdź do treści

Połączenie pracy z pasją – czy jest to możliwe

Fot, wirtualnemedia.pl

Żyjemy w czasach, w których mamy coraz mniej prywatnego czasu. Natłok pracy, obowiązków i problemów życia codziennego sprawia, że dużą część swojego życia poświęcamy na wykonywaniu czynności, które niekoniecznie sprawiają nam przyjemność.

A co w przypadku, kiedy Twoja praca jest związana z Twoim zainteresowaniami lub hobby? – pytają wirtualnemedia.pl.

Możliwość zdobywania wiedzy oraz poszerzanie własnego doświadczenia jeszcze bardziej motywują do działania

Na co dzień możemy spotkać osoby, które chodzą do pracy, ale nie są z niej zadowolone. Są też osoby, których praca pokrywa się z ich zainteresowaniami lub hobby. Wówczas takie osoby po ośmiogodzinnej zmianie z reguły nie czują się przytłoczone, ani przemęczone pracą. Wręcz przeciwnie! Możliwość zdobywania wiedzy oraz poszerzanie własnego doświadczenia jeszcze bardziej motywują do działania.

Osoby zatrudnione w Domitech nie tylko pracują w branży, która powiązana jest z ich hobby, ale mają także możliwość uczestnictwa w szerokiej gamie szkoleń

Firma Domitech z Bydgoszczy, zajmująca się sprzedażą oraz serwisem elektronarzędzi zatrudnia w dużej mierze osoby, których pasja powiązana jest z dziedzinami takimi jak: prace remontowo-wykończeniowe, obróbka materiałów, a także majsterkowaniem. Osoby te nie tylko pracują w branży, która powiązana jest z ich hobby, ale mają także możliwość uczestnictwa w szerokiej gamie szkoleń organizowanych z udziałem wiodących firm z branży narzędziowej.

Po skończonej pracy i opuszczeniu biura Robert swój wolny czas poświęca na realizację prac związanych z budownictwem oraz stolarką meblo

Jedną z osób, wpisującą się w powyższą formę jest Robert. Jest on na co dzień odpowiedzialny jest za wprowadzanie treści oraz opisów produktów, które znajdują się w internetowym sklepie Domitech.pl. Po skończonej pracy i opuszczeniu biura Robert swój wolny czas poświęca na realizację prac związanych z budownictwem oraz stolarką meblową. Robert odpowiada: „Do załogi Domitech dołączyłem niespełna rok temu. Początki, jak w większości firm były dość trudne, ponieważ trzeba było nabyć dużą ilość wiedzy, potrzebnej do rzetelnego wykonywania swojej pracy. Szereg szkoleń i fantastyczna załoga sprawiła, że bardzo szybko się odnalazłem i zacząłem dostrzegać potencjał, jaki mogę czerpać z tej pracy w swoim życiu prywatnym oraz podczas realizacji swoich pasji.

Duże wrażenie wywarły na mnie technologie zastosowane w elektronarzędziach Makita

Już pierwsze wizyty producentów narzędzi pokazały mi, jak bardzo zacofany technologicznie miałem swój mały, przydomowy warsztat. Duże wrażenie wywarły na mnie technologie zastosowane w elektronarzędziach Makita. Najbardziej przypadł mi do gustu system AWS – czyli inaczej mówiąc – bezprzewodowy autostart, który uruchamia odkurzacz w momencie pracy innego urządzenia. Dzięki temu jest mi znacznie łatwiej utrzymać porządek na miejscu pracy.

Do dzisiaj udało mi się wymienić całą instalację elektryczną, dokonać termoizolacji zewnętrznych ścian i fundamentów, wyremontować górną kondygnację oraz zbudować znacznie większy warsztat

Możliwość uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez różnych producentów zapewniła mi nie tylko odpowiednią wiedzę do tworzenia opisów produktowych, ale pozwoliła mi także wybrać odpowiednie narzędzia i osprzęt umożliwiające sprawną realizację swoich celów. Po godzinach pracy sukcesywnie zajmowałem się remontowaniem swojego domu z lat pięćdziesiątych, który zamieszkuję. c, w którym mam zamiar realizować swoją pasję – tworzenie i renowacja mebli. Pierwsze realizacje w nowym lokum powstaną już niedługo – a moim celem jest zaprojektowanie i zbudowanie nowych mebli kuchennych oraz odnowienie drewnianych mebli ogrodowych.”

Kolejną osobą, która łączy pracę z pasją jest Piotr, który pracuje w dziale marketingu w firmie Domitech. Piotr odpowiedzialny jest m.in. za prowadzenie profilu firmy na Instagramie, wykonywanie zdjęć oraz za prawidłowe opisy produktów na stronie internetowej. Powiedz proszę jakie są Twoje zainteresowania i jak Domitech wpływa na realizację Twoich projektów.
Udostępnij: