Przejdź do treści

Polka ambasadorką programu Bloomberg EU

Magdalena Zmitrowicz; fot. Bank Pekao SA

Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao SA, została ambasadorką programu EU Women in Finance, prowadzonego przez agencję Bloomberg.

Pokazanie i wyjaśnienie młodym kobietom świata rynków finansowych

Zapoczątkowana w 2022 r.  inicjatywa ma na celu pokazanie i wyjaśnienie młodym kobietom świata rynków finansowych, jak również inspirowanie ich do rozpoczęcia kariery w finansach – poinformowały wirtualnemedia.pl.

Magdalena Zmitrowicz jest jedną z trzech ambasadorek z naszego kraju zaproszonych do udziału w tej inicjatywie

EU Women in Finance to pierwszy paneuropejski program oferujący dedykowane szkolenia z rynków kapitałowych oraz możliwość pozyskiwania wiedzy od liderek kształtujących usługi finansowe w Europie. Magdalena Zmitrowicz jest jedną z trzech ambasadorek z naszego kraju zaproszonych do udziału w tej inicjatywie.

Inicjatywa jest realizowana we współpracy z Junior Achievement Europe

Druga edycja programu Bloomberga obejmuje łącznie dziewięć krajów – w tym roku do Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec i Włoch dołączyły Polska, Irlandia i Szwajcaria. Inicjatywa jest realizowana we współpracy z Junior Achievement Europe, jedną z wiodących na świecie edukacyjnych organizacji pozarządowych. Program oferuje uczestniczkom możliwość uczenia się od liderek świata finansów, w tym zarządzających i dyrektorek banków, inwestorek, regulatorek, decydentek oraz przedstawicielek banków centralnych. W pierwszej edycji wzięło udział prawie 300 uczestników. W tym roku ta liczba wzrośnie do 450.

Inicjatywa zapewni uczennicom szkół średnich wprowadzenie do rynków finansowych przy wykorzystaniu specjalnie opracowanego przez Bloomberg programu nauczania

W tym roku w Polsce, wraz z lokalnym oddziałem Junior Achievement Europe, inicjatywa zapewni uczennicom szkół średnich wprowadzenie do rynków finansowych przy wykorzystaniu specjalnie opracowanego przez Bloomberg programu nauczania. Ponadto połączy uczestniczki programu z ambasadorkami inicjatywy, aby mogły z nimi porozmawiać na temat wyboru kariery, wyzwań i ambicji. Celem programu jest zapoznanie młodych kobiet w przystępny oraz ciekawy sposób z podstawową wiedzą na temat finansów i rynków finansowych, jak również umożliwienie uczenia się od ambasadorek.

Zmitrowicz: Z przyjemnością opowiem o tym, jak budować długofalową strategię oraz jak wziąć odpowiedzialność za swoją karierę w branży finansowej

– Inicjatywa Bloomberg EU Women in Finance jest niezwykle ważna dla kobiet, ponieważ ma za zadanie inspirować przyszłe pokolenia. To, że zostałam ambasadorką tego programu, to dla mnie ogromny zaszczyt. Z przyjemnością opowiem o tym, jak budować długofalową strategię oraz jak wziąć odpowiedzialność za swoją karierę w branży finansowej.

Jestem zdania, że firmy ze zróżnicowanymi stanowiskami decyzyjnymi osiągają lepsze wyniki. Kobiety powinny wierzyć w swoje możliwości i nie obawiać się ubiegania o wyższe stanowiska kierownicze – powiedziała Magdalena Zmitrowicz.
Udostępnij: