Przejdź do treści

Polskie drogi do sukcesu – „Polski Przedsiębiorca 2022 Gazety Polskiej Codziennie”

12.06.2023 Warszawa Przedsiebiorca Roku Gazety Polskiej 2022 n/z Beata Drozdz Tomasz Sakiewicz Krzysztof Sola fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Patriotyzm gospodarczy to nie tylko codzienne wybory konsumenckie ukierunkowane na zakup polskich produktów i usług. Filarem bezpieczeństwa i stabilności jest gospodarka oparta na przedsiębiorstwach z polskim kapitałem.

Wielu rodzimych i regionalnych liderów biznesu doskonale konkuruje z zagranicznymi podmiotami, wyróżniając się wysoką jakością czy innowacyjnymi technologiami. Jak tegoroczni laureaci w eksporcie, przemyśle, sektorze MŚP i filantropii – udowadniają, że w patriotyzmie gospodarczym drzemie ogromny potencjał i jest to wartość, którą należy stale pielęgnować.

„Polski Przedsiębiorca 2022 Gazety Polskiej Codziennie” po raz ósmy

Organizatorzy konkursu „Polski Przedsiębiorca 2022 Gazety Polskiej Codziennie” po raz ósmy wyłonili polskich przedsiębiorców i filantropów wspierających osoby m.in. z niepełnosprawnościami. „Ideą konkursu jest promowanie polskich przedsiębiorców i dążenie do tego, by w gospodarce krajowej i zagranicznej odgrywali coraz większą rolę. Bo patriotyzm ma różne oblicza. Jednym z jego wymiarów jest aspekt gospodarczy. Tegoroczni nominowani i laureaci wnoszą istotny wkład w rozwój polskiej gospodarki. Dlatego chcemy uhonorować ich pracę i docenić za osiągnięcia w stale rosnącym potencjale krajowych zasobów” – podkreślają organizatorzy, przypadającej w tym roku, VIII edycji konkursu.

Nagrody w kategoriach: „Eksporter”, „Innowator”, „Lider przemysłu”, „Reprezentant MŚP”, „Filantrop”

Nagrodą Polskiego Przedsiębiorcy 2022, ósmej edycji plebiscytu, Kapituła Konkursu postanowiła wyróżnić – w kategorii „Eksporter” – Tadeusza Konaszuka, prezesa P.W. VIKKING KTS Sp. z o.o. W kategorii „Innowator” laureatem został dr Henryk Siodmok, prezes Mo-BRUK SA, ubiegłoroczny laureat w kategorii „Lidera przemysłu”. W kategorii „Reprezentant MŚP” statuetkę wręczono firmie Rolniczy Handel Detaliczny Ewa Klimek. Natomiast Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska zostało docenione za dotychczasową działalność w kategorii „Filantrop”. Decyzją redakcji „Gazety Polskiej Codziennie” wyróżnienie otrzymał Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA.

Patronaty honorowe i medialne

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją sprawuje Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów. Wydarzeniu patronują Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Wśród patronów medialnych są m.in.: Polskie Radio 24, TVP3 Warszawa, TVP Info, a także media Strefy Wolnego Słowa, w tym: tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, portale Niezależna.pl, FilaryBiznesu.pl, TV Republika, a także Radio Niepokalanów i Audytorium 17.

Laureaci konkursu „Polski Przedsiębiorca 2022 Gazety Polskiej Codziennie”:

  • w kategorii „Eksporter”: P.W. VIKKING KTS Sp. z o.o. – prezes Tadeusz Konaszuk. P.W. VIKKING KTS Sp. z o.o. od ponad 33 lat realizuje swoją misję, jaką jest produkcja najwyższej jakości energooszczędnych, kompozytowych drzwi wejściowych i okien PVC z opatentowaną strukturą drewnopodobną Real Wood. Firma od kilkudziesięciu lat jest pionierem na rynku stolarki otworowej w zakresie produkcji personalizowanych drzwi i okien. Wprowadzone przez polskiego producenta innowacje zdobyły dużą popularność na wielu rynkach europejskich i światowych. Znaczącą część swojej produkcji, firma eksportuje do Europy i poza Stary Kontynent. Główne rynki eksportowe spółki to: Stany Zjednoczone, Kanada, Irlandia, Norwegia, Francja, Włochy, Litwa, Łotwa Estonia, a także Korea Południowa.
  • w kategorii „Innowator”: Mo-BRUK SA – prezes Henryk Siodmok. Firma Mo-BRUK jest liderem branży przetwarzania odpadów przemysłowych w Polsce. Dzięki zrealizowanym inwestycjom w linie do unieszkodliwiania odpadów spółka jest w stanie zutylizować zdecydowaną większość rodzajów odpadów powstających w naszym kraju. Notowana na warszawskiej giełdzie spółka stawia na rozwój technologiczny oraz zwiększanie potencjału wytwórczego, szczególnie w obszarze zestalania i stabilizacji. Jest to wyjątkowa – na skalę europejską – kompetencja spółki, jeśli chodzi o przetwarzanie odpadów niebezpiecznych. Misją firmy Mo-BRUK jest zapewnienie wszystkim zainteresowanym klientom usługi utylizacji odpadów każdego rodzaju, z gwarancją ich dalszego przetworzenia, zgodnie z zachowaniem najwyższych wymogów ochrony środowiska.
  • w kategorii „Reprezentant małych i średnich przedsiębiorstw”: Rolniczy Handel Detaliczny Ewa Klimek – Ewa Klimek. RHD Klimek wytwarza wędliny i inne wyroby z mięsa pochodzącego z własnej trzody chlewnej. Dzięki niepowtarzalnym recepturom wyroby firmy wyróżniają się na rynku dobrym smakiem i jakością, bez stosowania sztucznych konserwantów i barwników. Na początku firma swoją działalność opierała na sprzedaży produktów na rynkach lokalnym i regionalnym, a od kilku miesięcy także w Warszawie, na kiermaszu promującym żywność własnej produkcji, która pochodzi z indywidualnych gospodarstw rolnych. Zakładając firmę, Klimkowie chcieli pokazać, że można z powodzeniem produkować żywność bez konserwantów, a jednocześnie zachęcić rolników do otwierania własnej działalności opierającej się na zdrowej żywności, przy okazji promując hasło „Produkt polski”.
  • w kategorii „Filantrop”: Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska. Główną działalnością stowarzyszenia jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Poza sportem stowarzyszenie tworzy inicjatywy zmieniające świadomość społeczeństwa dotyczące potencjału, umiejętności i potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną. Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął oficjalną działalność na początku lat 80. Od tego czasu systematycznie rozwijał się dzięki zaangażowaniu i oddaniu rodzin sportowców, trenerów, wolontariuszy i działaczy.
Udostępnij: