Przejdź do treści

Polskie Radio daje pracownikom podwyżki

Polskie Radio; fot. wirtualnemedia.pl

W kwietniu Polskie Radio wprowadza podwyżki dla swoich etatowych pracowników – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Średnia pensja zostanie podwyższona o blisko 800 zł brutto miesięcznie

Z jego informacji wynika, że średnia pensja zostanie podwyższona o blisko 800 zł brutto miesięcznie. O wzrost wynagrodzeń w Polskim Radiu już od jesieni upominali się związkowcy.

Wdrożenie systemowych podwyżek dla wszystkich pracowników

We wrześniu ub.r. przedstawiciele sześciu działających przy Polskim Radiu związków zawodowych zwrócili się do zarządu z jednobrzmiącym wnioskiem o wdrożenie systemowych podwyżek dla wszystkich pracowników. Jako przyczynę podano wciąż wzrastającą inflację.

Zarząd „ma świadomość konieczności podnoszenia i urealniania wynagrodzeń”

W odpowiedzi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zwróciła im wówczas uwagę, że przez pandemię w trzech ostatnich latach „największe spółki medialne obniżyły wynagrodzenia” nieraz nawet o ponad 20 proc. oraz mocno redukowały zatrudnienie, zaś Polskie Radio utrzymywało stan zatrudnienia. Przypomniała też, że zarząd „ma świadomość konieczności podnoszenia i urealniania wynagrodzeń”.

W pierwszej kolejności podnoszone są uposażenia osób najmniej zarabiających

– Takie procesy są realizowane – informowała związkowców prezes Kamińska, zaznaczając, że „w pierwszej kolejności podnoszone są uposażenia osób najmniej zarabiających”. Podwyżki w Polskim Radiu właśnie ruszają

Jak się dowiedział portal wirtualnemedia.pl, prezes Kamińska ostatecznie przychyliła się do prośby związkowców i zgodziła się na podwyżki.
Udostępnij: