piątek, 06 listopad 2009 13:42

Pracodawca Godny Zaufania - ogłoszenie wyników pierwszej edycji

20 października br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono oficjalnie wyniki I edycji Rankingu “Pracodawca Godny Zaufania”.

Wyróżnienia odebrali przedstawiciele nagrodzonych firm z branż, które oceniano podczas inauguracyjnej edycji. W kategorii Sieci Handlowe laureatem została Jeronimo Martins Dystrybucja SA, właściciel największej w Polsce sieci dyskontów spożywczych Biedronka. W kategorii Dystrybutorzy Farmaceutyczni wyróżnienie przyznano Polskiej Grupie Farmaceutycznej SA. Wśród firm budowlanych najwyższą ocenę zyskał Mostostal Warszawa. Kapituła oceniała programy socjalne, politykę pracowniczą i system ochrony praw pracowników, prowadzone przez największe firmy z trzech wymienionych sektorów rynku. Kolejna edycja – na wiosnę 2010 r.

Promowanie dobrych wzorów

Celem Rankingu “Pracodawca Godny Zaufania” jest wyróżnienie dużych firm działających na polskim rynku, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. Raz na pół roku przedstawiciele organizacji pozarządowych i szkół wyższych oceniają ankiety nadesłane przez dziesiątkę największych firm z trzech wybranych branż. W każdej edycji Rankingu  oceniani będą przedsiębiorcy z innych sektorów rynku.

Do kapituły Rankingu swoich przedstawicieli delegowały znane i cenione instytucje:

Krajowa Izba Gospodarcza – największa niezależna organizacja zrzeszająca polski biznes;
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska” - fundacja zajmująca się promowaniem polskich produktów, usług oraz gmin, organizator znanego konkursu o przyznanie Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska”;
Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich – zajmujące się strzeżeniem wolności słowa i umacnianiem niezależności mediów;
Instytut Globalizacji – wolnorynkowy instytut spraw publicznych i niezależny ośrodek analityczny;
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania – uczelnia o wieloletniej tradycji, z siedzibą w Warszawie, dysponująca ponad 350-osobową kadrą dydaktyczną.

W pierwszej edycji wzięto pod uwagę sieci handlowe, dystrybutorów farmaceutycznych oraz firmy budowlane – a więc branże, które nie tylko generują poważne zyski, ale są również pracodawcami dla dziesiątków tysięcy osób. Jak podkreślają przedstawiciele kapituły, wyłonienie zwycięzców było niełatwe: większość firm, które nadesłały wypełnione ankiety, stosuje interesujące, przemyślane i korzystne dla załogi rozwiązania z zakresu polityki socjalnej.
Wyróżnienie w każdej kategorii przyznawane jest firmie, której ankieta zyska najwięcej punktów, przyznawanych przez członków kapituły. W tym roku, podczas posiedzenia kapituły 15 września, nagrodzone zostały następujące spółki:

w kategorii “Sieci Handlowe” - Jeronimo Martins Dystrybucja SA
w kategorii “Dystrybutorzy Farmaceutyczni” - Polska Grupa Farmaceutyczna SA
w kategorii “Firmy Budowlane” - Mostostal Warszawa SA

 

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Laureaci 6 edycji

edipresse

pkp cargoo

 

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę