poniedziałek, 28 styczeń 2013 11:46

Propagujemy zdrowy tryb życia

Rozmowa z Jadwigą Hałaczkiewicz, Dyrektor ds. Zarządzania Personelem Pelion SA, firmy wyróżnionej w 2009 r. (działającej wówczas pod nazwą Polska Grupa Farmaceutyczna SA) tytułem „Pracodawca Godny Zaufania".


Które z działań z zakresu CSR spowodowały, że wasza firma otrzymała przed trzema laty wyróżnienie „Pracodawca Godny Zaufania"?

Kapituła konkursu doceniła działania skierowane pod adresem naszych pracowników. Oceniający wzięli pod uwagę fakt, że jesteśmy pracodawcą rzetelnie i terminowo regulującym swoje zobowiązania finansowe wobec pracowników. Wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy potwierdziły naszą rzetelność i prawidłowość działania w tym obszarze. Duże znaczenie miały również możliwości rozwoju, jakie stwarzamy naszym pracownikom, m.in. finansując programy szkoleniowe czy studia podyplomowe. Także działania socjalne (np. niskooprocentowane pożyczki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, zapomogi dla osób w trudnych sytuacjach życiowych, dopłaty do wypoczynku dzieci, finansowanie zajęć sportowych dla pracowników i ich rodzin, możliwość korzystania z doskonale wyposażonych pokoi gościnnych w pensjonatach Zawoi i Szczawnicy), a także ułatwienia, na jakie mogą liczyć młode mamy (elastyczny czas pracy, telepraca) miały istotny wpływ na ocenę.

Jakie nowe działania z zakresu CSR udało się wam wdrożyć w okresie po otrzymaniu wyróżnienia „Pracodawca Godny Zaufania"?

Oczywiście w dalszym ciągu jesteśmy rzetelni we wszystkich aspektach rozliczeń z pracownikami. Zmieniliśmy formułę finansowania zajęć sportowych, dając jednocześnie znacznie szerszy zakres możliwości korzystania z różnorodnych form uprawnia sportu. Propagujemy wśród naszych pracowników zdrowy styl życia, m. in. poprzez uczestnictwo w organizowanym przez naszą firmę „Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie". Maraton jest także doskonałą okazją do włączenia się naszych pracowników w działania wolontariackie.
W roku 2011 nasi pracownicy zostali objęci pilotażowym programem ubezpieczenia lekowego, prowadzonym przez PZU. Każdemu pracownikowi, który zadeklarował chęć przystąpienia do ubezpieczenia, firma w całości pokrywa koszty składki ubezpieczeniowej. Dzięki polisie, nasi pracownicy mogą w przypadku choroby korzystać ze znacznego dofinansowania przy zakupie leków na receptę, co przy rosnących cenach farmakoterapii, jest niewątpliwym udogodnieniem. Nadal wspieramy rozwój pracowników poprzez finansowanie szkoleń, studiów dziennych i podyplomowych. W chwili obecnej, w związku z nowymi przepisami w zakresie możliwości sprawowania opieki nad dzieckiem przez ojców, propagujemy informacje dotyczące uprawnień dla ojców i tym z nich, którzy chcą skorzystać ze swoich przywilejów oferujemy, podobnie jak mamom, elastyczny czas pracy.
Nie zapominamy także o dzieciach naszych pracowników. Każdego roku, z okazji Dnia Dziecka, przygotowujemy dla najmłodszych liczne atrakcje. W tym roku zaprosiliśmy dzieci do firmy, by mogły poznać miejsce pracy swoich rodziców. Każda grupa wiekowa miała nieco innych program zwiedzania firmy i towarzyszących zwiedzaniu atrakcji.

Jak docieracie do mediów z informacjami nt. waszej polityki CSR? W jakiej mierze media powinny nagłaśniać działania CSR przeprowadzane przez przedsiębiorców?

Prowadzona przez naszą firmę działalność z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu obejmuje kilka obszarów. Oprócz wymienionych wyżej udogodnień dla pracowników, składają się na nią także działania mające na celu niwelowanie barier w dostępie do leków (Fundacja Dbam o Zdrowie), wsparcie dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych (akcja „Urtica Dzieciom"), kultywowanie tradycji polskiego aptekarstwa (Muzea Farmacji w Łodzi i Lublinie), propagowanie zdrowia, aktywnego trybu życia i nowoczesnej charytatywności („Łódź Maraton Dbam o Zdrowie) oraz ochronę środowiska („Ekoprojekt"). Informacje na temat poszczególnych działań są na bieżąco zamieszczane na stronach internetowych naszych spółek oraz, w formie komunikatów prasowych, wysyłane do mediów, zajmujących się daną tematyką. Cieszy nas, że coraz więcej realizowanych przez nas działań z zakresu CSR spotyka się z zainteresowaniem dziennikarzy. Daje nam to niepowtarzalną szansę na dotarcie z informacją do szerokiego grona odbiorów.

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Laureaci 6 edycji

edipresse

pkp cargoo

 

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę