poniedziałek, 28 styczeń 2013 11:49

Rozwijamy podjęte inicjatywy

Rozmowa z Marcinem Ciszewskim, wiceprezesem zarządu Euro Banku SA.


Jakie były najważniejsze elementy polityki pracowniczej Euro Banku, dzięki którym wasza firma zdobyła w 2010 r. tytuł "Pracodawca Godny Zaufania"?

Celem konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania" było wyróżnienie dużych firm, które działają na polskim rynku i w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe oraz skuteczne rozwiązania. Kapituła konkursu oceniała programy socjalne, politykę pracowniczą i system ochrony praw pracowników. Euro Bank został wyróżniony i nagrodzony za oferowany pracownikom program socjalny, obejmujący opiekę medyczną oraz dofinansowanie do wypoczynku urlopowego. Duże znaczenie miało także to, że pracownicy mają możliwość udziału w szkoleniach finansowanych w 100 proc. przez pracodawcę, a także uczestnictwa w specjalnych programach poszerzania wiedzy i umiejętności, takich jak m. in. „Akademia Euro Banku", „Program Start Up", „Program Staży Wewnętrznych". Dodatkowo zatrudnieni w Euro Banku mogą korzystać ze specjalnych rabatów i zniżek na zakupy różnego rodzaju towarów i usług. Dotyczą one między innymi oferty kulturalnej i gastronomicznej (dot. pracowników centrali). Warte podkreślenia jest to, że 90 proc. stanowisk managerskich obsadzonych jest w ramach rekrutacji wewnętrznych.

Co się zmieniło w podejściu do polityki pracowniczej, jak również wobec wszystkich interesariuszy Euro Banku od czasu otrzymania tytułu „Pracodawca Godny Zaufania"?

Podejście do polityki personalnej nie uległo zmianie. Większość działań, za które zostaliśmy pozytywnie ocenieni w 2010 r. nadal prowadzimy. Staramy się rozwijać podjęte inicjatywy. Wprowadziliśmy nowy system rocznych ocen pracowniczych powiązany z planowaniem rozwoju kompetencji pracowników oraz program regularnych badań satysfakcji pracowników banku. Wdrożyliśmy także specjalnie przygotowany program adaptacji dla pracowników Departamentu Sprzedaży, a dzięki wdrożeniu sytemu e-learningowego, poszerzamy dostępność do szkoleń. Dodatkowo zwiększamy ofertę produktów i usług w ramach programu zniżkowego, o którym już była mowa.

Jak na co dzień pogodzić podstawowy cel każdej firmy - przynoszenie jej zysku - z dbałością o rozwiązania korzystne dla otoczenia społecznego w przypadku Euro Banku?

Bank prowadzi liczne działania mające pozytywny wpływ na jego wizerunek wewnętrzny i zewnętrzny. Przykładowo, w zakresie aktywności związanych z rozwojem kadr, bank zapewnia wszystkim pracownikom dostęp do informacji o projektach rekrutacyjnych prowadzonych przez Departament Zarządzania Personelem. Dzięki temu pracownicy mogą awansować lub rozwijać swoje kompetencje w innych niż dotychczasowe obszarach. Wspomniane działania w dłuższej perspektywie przekładają się na m.in. zmniejszenie kosztów rekrutacji i wdrażania pracowników, zmniejszenie poziomu rotacji, a także wzrost liczby wykwalifikowanych osób zainteresowanych pracą w banku.
Bardzo dobrym przykładem działalności, która ma korzystny wymiar zarówno dla otoczenia, jak i samego banku, jest edukacja finansowa obecnych i potencjalnych klientów. Od wielu lat nasi eksperci dzielą się wiedzą finansową w prasie kolorowej i na platformach edukacyjnych: „doradzamy" (www.eurobank.pl/doradzamy) i „Twoje finanse" (http://www.money.pl/eurobank). W sekcjach tych można znaleźć niezależne porady dotyczące produktów bankowych. Mają one charakter poradnikowy - nie odnoszą się do naszej oferty, a do ogólnych zasad zarządzania domowym budżetem.

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Laureaci 6 edycji

edipresse

pkp cargoo

 

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę