poniedziałek, 28 styczeń 2013 11:50

Dobre benefity dobrze motywują

Rozmowa z Jackiem Szymankiem, członkiem zarządu, dyrektorem biura personalnego Mostostalu Warszawa, firmy - laureata tytułu „Pracodawca Godny Zaufania" w 2009 r.


Zdobyliście przed trzema laty tytuł „Pracodawca Godny Zaufania". W czym się przede wszystkim przejawia polityka pracownicza w waszej firmie?

Chodzi przede wszystkim o zapewnianie rozwoju pracownikom wewnątrz firmy. Jest to działanie zawsze dostosowane do rynku. Gdy Mostostal Warszawa rozwijał się bardzo szybko w latach 2006-2010, kilkakrotnie wzrósł poziom zatrudnienia: z 300 do ok. 2 tys. osób, w tym sporo osób pozyskiwanych czasowo z zewnątrz pod konkretne kontrakty. Dwa lata temu nastąpiła jego stabilizacja (obecnie zatrudniamy ok. 1750 osób). Wówczas położyliśmy nacisk na rozwój kwalifikacji naszych stałych pracowników i ściślejsze związanie ich z Mostostalem Warszawa. W oficjalnej strategii firmy mamy zapisane m.in. dbanie o bezpieczeństwo pracy na budowach i popieranie inicjatyw z tym związanych. Jak również reagowanie na potrzeby społeczności lokalnych, które są zbieżne z profilem działalności i strategią firmy.

Czy macie jakieś specjalne programy łączące np. pracowników i ich rodziny z firmą?

Dofinansowujemy dla nich wyjazdy, wycieczki czy „wczasy pod gruszą", jak również różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe. Zapewniamy także naszym emerytom wyjazdy raz w roku i organizujemy eventy z okazji dużych świąt (Bożego Narodzenia i Wielkanocy). Wszyscy nasi pracownicy objęci są także grupowym ubezpieczeniem na życie i opieką medyczną w postaci bezpłatnego dostępu do lekarzy - specjalistów. Postanowiliśmy także nawiązać współpracę z uczelniami wyższymi, które w swojej codziennej pracy mogą korzystać z naszych intelektualnych zasobów. Chcemy się dzielić naszym doświadczeniem, wspierać młodych ludzi, którzy zdobywają tajniki wiedzy budowlanej, a którą za jakiś czas przełożą na praktykę. Na bieżąco wspomagamy także różne instytucje i fundacje, które na co dzień służą najsłabszym.

Jak na co dzień firmy takie jak wasza godzą podstawowy cel ich działalności: dążenie do osiągania zysku z polityką pracowniczą, wymagającą przecież ponoszenia pewnych kosztów?

Jest to jak najbardziej możliwe, nie mamy z tym problemu. Istnieje u nas fundusz socjalny. Z jego środków pracodawca przygotowuje najlepsze rozwiązania w ramach budżetu, którym dysponuje. Dotyczy to różnych obszarów: doraźnej pomocy socjalnej, pożyczek mieszkaniowych czy zapomóg, wycieczek, wydarzeń kulturalnych. Odpowiednio przygotowany i dopasowany do potrzeb pracowników i pracodawcy system wynagrodzeń i benefitów wpływa na ich większą motywację oraz zaangażowanie co w realny sposób wpływa na końcowy rezultat finansowy organizacji.

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Laureaci 6 edycji

edipresse

pkp cargoo

 

Sponsor gali konkursu

sponsor_gali.jpg

Sponsorzy konkursu

zabka sponsor

kie sponsor

Patronat honorowy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

mrpps

Ministerstwo Energii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi patronat Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Partnerzy medialni

Logotypy partnerow medialnych Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Zamów newsletter

esportinfo logo 300

Na górę