Przejdź do treści

Pracownicy chcą podwyżek

Mateusz Żydek; fot. ISBNews.TV

– W najnowszym badaniu Randstat Polska 33 proc. zatrudnionych zadeklarowało, że w ciągu 3 kolejnych miesięcy, zamierza wystąpić o podwyższenie wynagrodzenia.

Podwyżki się należą połowie ankietowanych pracowników ze względu na wysoką jakość wykonywanej przez nich pracy

Głównym powodem są rosnące ceny żywności i usług: przyznaje to aż 70 proc. ankietowanych. 51 proc. podkreśla też, że podwyżki im się należą ze względu na wysoką jakość wykonywanej przez nich pracy – mówi Mateusz Żydek rzecznik prasowy Randstat Polska w rozmowie z ISBnews.TV.

Pracownicy sygnalizują mniejszą niż w przeszłości satysfakcję z wynagrodzenia

– Nastroje pracowników i pracodawców wyglądają na słabsze niż w poprzednich miesiącach. Wpływa na to oczywiście kwestia spowolnienia gospodarczego. Pracownicy sygnalizują mniejszą niż w przeszłości satysfakcję z wynagrodzenia pomimo częstszych podwyżek płac – dodaje rzecznik.

Pracownicy nie dostrzegają lepszych ofert pracy, które mogłyby polepszyć ich sytuację zawodową

Pracodawcy zaczynają poważnie obawiać się rosnącej presji płacowej. Pracownicy nie dostrzegają lepszych ofert pracy, które mogłyby polepszyć ich sytuację zawodową.

Częściej nowe miejsce pracy znalazły osoby do 39. roku życia

– Słabsze oceny szans na nowe zatrudnienie, szczególnie pracę na lepszych warunkach, sprawiają, że w ostatnich sześciu miesiącach jedynie co piąty pracownik zmienił pracodawcę, i ten wskaźnik jest identyczny jak w poprzednim okresie. Częściej nowe miejsce pracy znalazły osoby do 39. roku życia (18-29 lat – 27 proc, 30-39 lat – 25 proc). Częściej też dotyczyło to specjalistów z wyższym wykształceniem (29 proc.) oraz robotników niewykwalifikowanych: 27 proc – mówi Mateusz Żydek.

– W porównaniu z poprzednim badaniem nieznacznie spadł łączny odsetek osób, które odczuwają obawy o utratę zatrudnienia (o 1 p.p. do 31 proc.). O dużym ryzyku mówi 9 proc. badanych (11 proc. przed kwartałem), o umiarkowanym – 22 proc. (21 proc. przed kwartałem) – dodaje rzecznik Randstat Polska.

Całość rozmowy: https://www.isbnews.tv/mateusz-zydek-randstat-polska-presja-placowa-niepokoi-pracodawcow/

Udostępnij: