Przejdź do treści

RPO: Cieszę się, że ruszy program redukcji liczby procedur służących orzekaniu o niepełnosprawności

Prof. Marcin Wiącek; fot. raportCSR.pl

Jest jeszcze wiele do zrobienia na poziomie władzy i społeczeństwa, w tym pracodawców, aby zapewnić osobom z niepełnosprawnościami zapewnić godne i równe życie.

Dyrektywa o udziale kobiet w zarządach spółek może pomóc w szerzeniu dobrych praktyk – to jedynie fragmenty wypowiedzi prof. Marcina Wiącka, Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO).

Wywiad z prof. Marcinem Wiąckiem zrealizował Bogusław Mazur dla portalu raportCSR.pl

Wywiad zrealizował Bogusław Mazur dla portalu raportCSR.pl podczas XII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

Nagrodzono firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania

Rozmowa odbyła się już po oficjalnej części Gali XII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Kapituła Konkursu, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego nagrodzili firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. W tym roku wręczono nagrody w sześciu kategoriach, dwie nagrody dziennikarskie oraz trzy nagrody specjalne. RaportCSR.pl był partnerem medialnym wydarzenia. Podczas wydarzenia odbyła się też debata ekspercka „Zawodowcy potrzebni od zaraz – kształcenie zawodowe jako remedium na braki kadrowe w branżach strategicznych”.

Czy nie jest tak, że firmom bardziej opłaca się płacić PFRON niż zatrudniać osoby z niepełnosprawnością

Prof. Marcina Wiącka zapytaliśmy czy niepokojące jest, że nie przyznano nagrody PGZ w kategorii „Firma przyjazna niepełnosprawnym”, jak również, czy nie jest tak, że firmom bardziej opłaca się płacić PFRON niż zatrudniać osoby z niepełnosprawnością, zagadnęliśmy o parytetową dyrektywę Parlamentu Europejskiego, o jego interwencję w sprawie zasad naboru do liceum lotniczego w Dęblinie oraz o ocenę realizacji rządowej Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami. Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami Rzecznika Praw Obywatelskich:

Link: https://raportcsr.pl/prof-marcin-wiacek-rpo-ciesze-sie-ze-ruszy-program-redukcji-liczby-procedur-sluzacych-orzekaniu-o-niepelnosprawnosci/
Udostępnij: