Kolejny raz Złotym Godłem Konsumenckiego Lidera Jakości, tym razem za 2021 r., w kategorii „Usługi medyczne” nagrodzony został Lux Med. Konsumenci docenili firmę za najwyższą jakość usług, profesjonalizm i szybki dostęp do specjalistów. 

- Polskie przedsiębiorstwa otrzymają szansę uczestniczenia w opracowywaniu technologii kosmicznych w zakresie eksploatacji i świadczenia usług oraz w sferze finalnych zastosowań - mówi portalowi Newseria Rodrigo da Costa, dyrektor wykonawczy Agencji UE ds. Programu Kosmicznego (EUSPA).

Polska już od 1998 r. notuje zbyt niski współczynnik dzietności kobiet, a od 2018 r. - ujemny przyrost naturalny. Pandemia COVID-19, która spowodowała duży wzrost liczby zgonów w IV kwartale ub.r., jeszcze ten trend przyspieszyła.

Ostatni argument zwolenników tak zwanych „czystych technologii węglowych” poszedł do lamusa: Chiny ogłosiły, że zamierzają przestawić swoją energetykę na tory niskoemisyjne.

W Ministerstwie Finansów ruszyło Forum Opodatkowania Wyrobów Akcyzowych skupiające ekspertów i przedstawicieli branż objętych akcyzą.

Polscy przedsiębiorcy i ekonomiści chcą, aby rząd zharmonizował przedstawione w ostatnim czasie strategie, takie jak Polski Ład, Krajowy Plan Odbudowy czy założenia do ustawy budżetowej.

Kierując się w codziennej działalności zasadami zrównoważonego rozwoju Grupa Lux Med wdraża kolejne rozwiązania mające na celu dbanie o środowisko.

W sezonie letnim największą popularnością cieszą się wyroby wykorzystywane do przygotowywania lekkich posiłków, także spożywanych na świeżym powietrzu, oraz mleczne przekąski, które z łatwością można zabrać ze sobą i skonsumować poza domem, np. przy grillu czy podczas wycieczki.

Natychmiastowe przejście na tryb zdalny zweryfikowało myślenie o warunkach pracy ubezpieczycieli.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku w postępowaniu odwoławczym prowadzonym z udziałem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców uchylił w całości trzy decyzje nakładające na przedsiębiorcę administracyjne kary pieniężne za niezastosowanie się do zakazu prowadzenia siłowni i klubów fitness.

Za nami XXVIII edycja Welconomy w Toruniu. Tegoroczne forum było poświęcone wpływowi pandemii na zmiany gospodarczo-społeczne w kraju i na świecie oraz Zielonemu Ładowi, roli banków i instytucji pomocowych w odbudowie aktywności gospodarczej i inwestycyjnej, funkcjonowania sieci handlowych w dobie kryzysu - poinformował Damian Kuraś, wiceszef Fundacji im. XBW Krasickiego, na portalu raportCSR.pl.

Wyciek elektronicznej korespondencji najważniejszych osób w państwie uświadomił nam z całą mocą, że w XXI wieku bezpieczeństwa nie mierzy się tylko siłą uzbrojenia ani wielkością armii.

Powrót pracowników do biur po lockdownie zbiegł się z falą wysokich upałów. Szczególna ochrona dotyczy młodocianych oraz kobiet w ciąży. Wysoka temperatura nie jest natomiast powodem, dla którego można odmówić wykonywania pracy.

Z Marzeną Markowską, prezesem wydawnictwa Wasze Podróże, zastępcą redaktora naczelnego „Waszej Turystyki”, rozmawia na portalu Instytutu Staszica Marcin Rosołowski.

Przyjemnie jest się wygrzewać na słoneczku i wsłuchiwać w aksamitne głosy naszych umiłowanych przywódców opowiadających, jak to Polska rośnie w siłę, a ludziom żyje się dostatniej.

poniedziałek, 19 lipiec 2021 11:56

Polski sektor kosmiczny potrzebuje kadr

Przedłużające się prace nad Krajowym Programem Kosmicznym i brak kadr to jedne z największych bolączek sektora kosmicznego w Polsce.

W ramach Polskiego Ładu rząd chce zmienić limity kwoty wolnej od podatku oraz drugiego progu podatkowego. Według Pracodawców RP nie jest to jednak projekt przemyślany.

czwartek, 15 lipiec 2021 19:59

Współpraca Radomia z WAT

Podczas wizyty rektora WAT w siedzibie Fabryki Broni podpisano umowy dotyczące zacieśnienia dalszej współpracy badawczo-dydaktycznej pomiędzy producentem broni, a warszawską uczelnią.

Dla tegorocznych maturzystów wakacje to czas letniego odpoczynku, ale także moment na podjęcie ważnej życiowej decyzji - jaką uczelnię i kierunek wybrać.

- Wydaje się, że PKB w następnych kwartałach i mierzony rok do roku będzie powyżej 5 proc., a więc z pewnością w związku z odbudową konsumpcji i gospodarki realnej będziemy mieli rozkwit gospodarki w najbliższych okresach - prognozuje prof. Elżbieta Chojna-Duch, b. członkini Rady Polityki Pieniężnej.

Nigdy wcześniej pracownicy nie mieli takiej swobody decydowania o tym gdzie i w jakich godzinach chcą wykonywać swoje służbowe obowiązki.

Powrót do pracy stacjonarnej w okresie letnich wakacji wydaje się atrakcyjną opcją dla wielu pracodawców.

Stan epidemii uzasadnia wymóg szczepień - konieczne są nowe regulacje.

wtorek, 13 lipiec 2021 14:24

Zrzucić nadmierne pandemiczne kilogramy

Po lockdownie Polacy najchętniej korzystają z zajęć zapewniających wysoką intensywność treningu lub takich, które wspierają równowagę psychofizyczną i rozwój całego ciała.

Polska i Gruzja podpisały nową umowę w sprawie eliminowania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu oraz zapobiegania uchylaniu się i unikaniu opodatkowania.

Połowa Ukraińców spędza w Polsce maksymalnie trzy miesiące, a niemal co trzeci przyjeżdża na pół roku.

Rzetelność można definiować na wiele sposobów. Jednak istotnym kryterium oceny solidności jest to, czy ktoś płaci terminowo za towary i usługi.

18 lipca zainaugurowany zostanie obóz 7. edycji programu naukowo-edukacyjnego Adamed SmartUP dla 50. nastolatków utalentowanych w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych.

Portfele gorzko trawią każdy nasz zakup. Nic dziwnego - w maju br. zanotowaliśmy najwyższy wskaźnik inflacji od 10 lat - na poziomie 4,8 proc. według GUS i 5,1 proc. zgodnie z Eurostatem.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 13:40

Okrągła rocznica COP

Rok 2021 - setna rocznica trzeciego powstania śląskiego - symbolicznie zamyka obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.