Jak powszechnie wiadomo, rządząca formacja musi mieć wrogów, by z nimi toczyć spektakularne bądź hybrydowe bitwy. Wrogiem były zaatakowane przez kornika drzewa w Puszczy Białowieskiej, farmy wiatrowe dające czystą energię, radiowa Trójka puszczająca zakazane piosenki, stadniny polskich koni, lekarze nie dość zaangażowani w walkę z COVID-em, hodowcy zwierząt futerkowych - napisał Jerzy Wysocki na portalu Warsaw Enterprise Institute.

Za nami trzecie czytanie projektu ustawy o zawodzie farmaceuty i rozpatrzenie poprawek zgłoszonych do projektu na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia. Biorąc pod uwagę obecny stan pandemii COVID-19 i wzrost potrzeb społecznych w zakresie opieki farmaceutycznej, usług farmaceutycznych oraz dostępu do leków, ubolewamy nad tym, jak potoczyły się losy tej długo oczekiwanej legislacji regulującej zawód farmaceuty w Polsce - napisali w opublikowanym stanowisku Konfederacja Lewiatan, Związek Pracodawców PharmaNET, BCC i ZPP.

czwartek, 29 październik 2020 12:56

Czy warto ciągle się uczyć?

Wyuczony dziś zawód za 10-20 lat nie będzie pewnie istniał - mówi prof. Michał Kleiber, członek PAN, b. minister nauki i informatyzacji, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał i największa inwestycja na przyszłość. Pod takim hasłem odbył się 2 Kongres „Zdrowie Polaków” 2020.

środa, 28 październik 2020 20:34

Siedem lat Waszej Turystyki

Siedem lat temu ukazał się pierwszy wpis na nowym wtedy portalu dla branży turystycznej. Traktował o klauzulach niedozwolonych - poinformował portal WaszaTurystyka.pl. Dzisiejszy wpis jubileuszowy nosi numer 10 826.

środa, 28 październik 2020 20:27

Konkurs #FakeHunter Challenge

Polska Agencja Prasowa razem z GovTech Polska startują z międzynarodowym konkursem #FakeHunter Challenge, którego ideą jest wyłapywanie i weryfikowanie fałszywych informacji w sieci. Konkurs odbędzie się w dniach 13-15 listopada - poinformował PAP-Mediaroom.pl.

środa, 28 październik 2020 20:18

Stanowisko ZPP ws. projektu tarczy dla branż

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia przedstawiony projekt ustawy zawierający szczegóły wsparcia antykryzysowego dla branż, jednocześnie dostrzegając potrzebę jeszcze odważniejszych działań.

Tylko na Podlasiu w najbliższym czasie może zniknąć 12 aptek należących tylko do jednej firmy. Wszystko przez wprowadzoną pod wpływem lobbystów ustawę „Apteka dla aptekarza” - informuje Najwyższy Czas.

wtorek, 27 październik 2020 20:23

Wkrótce kolejny e-sklep mleczarskiego potentata

Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, już wkrótce uruchomi kolejny sklep internetowy, realizując strategię społecznej odpowiedzialności. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów powstaje e-sklep, w którym będzie można zamawiać produkty z szerokiej oferty Grupy Mlekovita.

W obliczu drugiej fali pandemii koronawirusa, Carrefour jako pierwsza firma handlowa w Polsce, podjął decyzję o uruchomieniu kolejnej puli środków z przeznaczeniem na wsparcie personelu medycznego 41. szpitali zakaźnych w całym kraju. Po raz kolejny polskie szpitale zostały objęte bezpośrednią pomocą żywnościową świadczoną przez zlokalizowane w ich sąsiedztwie hipermarkety należące do sieci.

PKN Orlen wspiera działania mające na celu ograniczenie pandemii COVID-19. Pracownicy koncernu w ramach wolontariatu będą wspierać seniorów w codziennych czynnościach, takich jak wizyty w aptece, urzędzie czy też zakupach domowych. Firma bierze udział w Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów - nowym rządowym programie, którego celem jest ochrona osób starszych.

poniedziałek, 26 październik 2020 18:24

Welconomy - dzieło życia Jacka Janiszewskiego

Pandemia przeniosła wiele aktywności w świat cyfrowy. Internetowe konferencje prasowe sprawdzają się znakomicie, internetowe zajęcia edukacyjne również (jeśli wykładowca się postara) mogą być ciekawe. Nie wszystko jednak da się zastąpić cyberprzestrzenią.

Dość niedawno temu, nie szukając za górami ani lasami można było znaleźć pracę, a nawet kilka. Gdy nagle… przyszedł wirus i nastał czas pandemii. Czas bardzo trudny zarówno dla pracowników, jak i ich pracodawców – wszyscy musieli zmierzyć się z „covidową” rzeczywistością.

poniedziałek, 26 październik 2020 17:17

Innowacyjny myśliwiec we włoskiej armii

Włoskie siły powietrzne odbierają dostawę swojego najbardziej zaawansowanego myśliwca Eurofighter Typhoon, który stanowi podstawę włoskiego i europejskiego systemu ochrony nieba.