czwartek, 06 październik 2016 10:22

Kontynuują podwyżki płac dla pracowników

Napisane przez
Kontynuują podwyżki płac dla pracowników www.karierawjm.pl

Właściciel popularnej sieci marketów, kontynuuje podnoszenie płac pracownikom swoich sklepów i centrów dystrybucyjnych.

Od 1 października 2016 r. pensja sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem pracy wzrośnie w Biedronce z 2450 do 2600 złotych brutto. Jest to już druga podwyżka płac realizowana przez tę sieć w tym roku – pierwsza weszła w życie w kwietniu. Tym samym na podwyżki płac w całym 2016 roku Biedronka dodatkowo przeznaczy ponad 100 mln zł.

Druga tura podwyżek ponownie obejmie pracowników sklepów, a także pracowników centrów dystrybucyjnych.

Od 1 października br. najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer wyniesie 2300 zł brutto. Oznacza to, że wynagrodzenie obowiązujące w Biedronce od października br. jest o blisko 25 proc. wyższe od aktualnej minimalnej pensji w kraju. W miarę wydłużania się stażu pracy, wynagrodzenie sprzedawcy-kasjera wzrasta – po trzech latach najniższe będzie wynosiło już 2600 zł. Pracownicy sklepów są ponadto objęci systemem premii miesięcznych, które w przypadku sprzedawców-kasjerów wynoszą nawet do 350 zł. W ub. roku średnio miesięcznie premiami objętych było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci.

W wyniku podwyżki wzrosną także pensje pracowników w centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka. Najniższe wynagrodzenie oferowane osobom rozpoczynającym pracę na stanowisku magazyniera wzrośnie do 2700 złotych brutto, a po trzech latach pracy wynosić będzie już 3150 złotych brutto.

Dodatkowo Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki, oferuje wszystkim zatrudnionym jeden z najbogatszych na rynku pakietów dodatków pozapłacowych, który obejmuje m.in. coroczne badania profilaktyczne, paczki okolicznościowe dla pracowników i ich dzieci, w tym wyprawki dla noworodków i pierwszoklasistów oraz programy wsparcia dla rodzin. Firma jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w kraju, zatrudniającym w oparciu o umowę o pracę ponad 55 000 osób.