czwartek, 15 luty 2018 12:35

Zielona energia w prywatnej sieci opieki medycznej

Napisał
Zielona energia w prywatnej sieci opieki medycznej fot. sxc.hu

Od stycznia br., w ramach podpisanej umowy na zakup energii elektrycznej z PGE Obrót, jedna z czołowych sieci placówek opieki zdrowotnej w naszym kraju korzysta z energii elektrycznej pozyskiwanej tylko i wyłącznie z odnawialnych źródeł, czyli tzw. zielonej energii.

LUX MED w swojej działalności kieruje się troską o czyste i zdrowe środowisko, stąd też decyzja o zakupie produktu antysmogowego. PGE Obrót zobowiązuje się w ramach umowy do sprzedaży energii elektrycznej wytworzonej w 100% ze źródeł odnawialnych.

- To kolejne proekologiczne przedsięwzięcie naszej Grupy. LUX MED ogranicza korzystanie z materiałów drukowanych, instaluje energooszczędne LEDy, klimatyzatory i perlatory wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Prowadzimy też kampanie edukacyjne skierowane do pracowników – mówi Michał Rybak, członek zarządu LUX MED odpowiedzialny za Pion Operacyjny.

Jego firma jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową. Pod opieką Grupy LUX MED znajduje się 1 900 000 pacjentów, do których dyspozycji jest 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych ambulatoryjnych centrów medycznych, 7 szpitali, 31 placówek diagnostycznych, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 1600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 000 osób, w tym około 6300 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego.

Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.