czwartek, 05 grudzień 2013 16:06

Powstała SS „Fantazja”

Napisane przez
Rynek w Gołdapi Rynek w Gołdapi Fot.wikimedia.org

Nie spółdzielnia mieszkaniowa, nie organizacja charytatywna, a podmiot ekonomii społecznej - Spółdzielnia Socjalna „Fantazja". Została ona założona w Gołdapi w październiku 2013 roku dzięki wsparciu merytorycznemu i finansowemu projektu „Poznaj biznes – zostań przedsiębiorcą społecznym”.

Jest on realizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Fundację ATUT oraz Stowarzyszenie Adeli - napisał portal www.goldap.info.

Spółdzielnia socjalna to forma prawna podmiotu łączącego cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej, mająca umożliwić jej członkom (muszą nimi być w 50% osoby zagrożone wykluczeniem społecznym np. bezrobotne czy niepełnosprawne) powrót do uregulowanego życia społecznego i aktywności na rynku pracy. Spółdzielnia socjalna jako rodzaj spółdzielni pracy, opiera się na zasadzie osobistego świadczenia pracy przez jej członków.

Spółdzielnia socjalna „Fantazja" jest firmą wielobranżową. Lokalnie świadczy usługi fotografii i masażu z dojazdem do klienta oraz regionalnie zajmuje się produkcją innowacyjnych gadżetów promocyjnych (rękodzieła). W swojej ofercie będzie posiadać między innymi produkty, które mogą się okazać idealnymi prezentami na każdą okazję.

Tworzenie spółdzielni rozpoczęło się już w lutym br. Swoim wsparciem i pomysłami wsparli wicestarosta Ewa Bogdanowicz-Kordjak, Wioletta Anuszkiewicz i Zbigniew Mieruński.

Więcej informacji na temat działalności Spółdzielni „Fantazja" znajdą państwo na fanpage'u
www.facebook.com/spoldzielniasocjalnafantazja i wkrótce na stronie internetowej spółdzielni.