piątek, 10 styczeń 2014 13:11

Brak pracy przyczyną chorób psychicznych?

Napisane przez
Brak pracy przyczyną chorób psychicznych? www.sxc.hu

U 40% młodych osób, które od dawna nie mogą znaleźć pracy, obserwuje się objawy choroby psychicznej. Jak wynika z raportu Youth Index 201, brak pracy bardzo negatywnie wpływa na zdrowie psychiczne młodych Brytyjczyków.

W badaniu przeprowadzonym przez The Prince's Trust wzięło udział 2,1 tys. osób w wieku 16-25 lat - poinformował portal hrnews.pl na podstawie: www.hrmagazine.co.uk. Jak się okazało, 20% długotrwale bezrobotnych młodych ludzi uważa, że nie ma po co żyć, a 40% ma objawy choroby psychicznej, w tym myśli samobójcze i ataki paniki. The Prince's Trust przekonuje, że bezrobocie jest przyczynia się do problemów ze zdrowiem psychicznym wśród młodych ludzi, dlatego trzeba szybko podjąć działania, które ułatwią im podjęcie zatrudnienia.

Bezrobocie wśród młodzieży to w Wielkiej Brytanii poważny problem. Z danych Office for National Statistics wynika, że wskaźnik zatrudnienia osób w wieku od 16 do 24 wynosi 50,6%. Według The Prince's Trust  problem długotrwałego bezrobocia może dotyczyć ponad 440 tys. młodych ludzi.