piątek, 17 maj 2019 11:49

Centra zdrowia psychicznego przejęte

Napisał

Wiodąca sieć prywatnej opieki medycznej przejęła działalność spółki, do której należą centra zdrowia psychicznego w Warszawie i Wrocławiu.

To kolejna inwestycja Lux Med. w tym obszarze na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W kwietniu br. firma otworzyła w Warszawie poradnię zdrowia psychicznego i wprowadza nową linię usług „HARMONIA”.

Przejęte przez sieć placówki GabClinic oferują pacjentom specjalistyczną diagnozę, wsparcie w trakcie okresu naznaczonego trudnościami emocjonalnymi oraz leczenie zaburzeń psychicznych. Kompleksową opiekę zapewnia zespół lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów i specjalistów dziedzin pokrewnych. Dzięki ścisłej współpracy interdyscyplinarnego zespołu możliwe jest holistyczne podejście do problemów pacjenta.

- Przejęcie GabClinic to ważny krok na drodze do realizacji naszej strategii rozwoju. Chcemy oferować pacjentom najlepszy i jak najszerszy zakres usług z obszaru zdrowia psychicznego. Cieszę się, że do naszego zespołu dołączają dziś kolejni profesjonaliści – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

GabClinic zatrudnia ok. pięćdziesiąt osób, w tym trzydziestu specjalistów psychiatrów. Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.