czwartek, 06 czerwiec 2019 15:08

Klienci pomogą w sprzątaniu rzek i oceanów

Napisał
Klienci pomogą w sprzątaniu rzek i oceanów fot. biedronka.pl

Gdy cały świat dyskutuje, jak sobie poradzić z problemem plastikowych opakowań, które lądują również w naszych rzekach, popularna sieć marketów spożywczych wyprzedza rozwiązania systemowe.

Biedronka wprowadza bowiem do oferty produkt wyjątkowy – koncentrat płynu do mycia naczyń Kraft Eco-Friendly w butelce stworzonej w 100% z plastiku wyłowionego z rzek i pochodzącego z recyklingu. Wprowadzenie przez sieć do oferty tego produktu zbiega się z obchodzonym na całym świecie 8 czerwca Światowym Dniem Mórz i Oceanów. Data ta jest doskonałą okazją do działania. Koncentrat płynu Kraft Eco-Friendly dostępny jest w większości sklepów Biedronka od 5 do 18 czerwca br. lub do wyczerpania zapasów. Kosztuje 3,95 zł/opak. 11% plastiku, z którego zrobiono butelkę, to plastik odzyskany z rzek, a pozostałe 89% pochodzi z recyklingu. Skoncentrowany i skuteczny w walce z tłuszczem płyn do mycia naczyń Kraft nie zawiera mikroplastików.

Dzięki Biedronce każdy z nas może „dać drugie życie” plastikowym opakowaniom zaśmiecającym rzeki oraz plaże do nich przylegające i w ten sposób, choć w niewielkim stopniu, przyczynić się do ochrony otaczających nas wód. – Koncentrat płynu do mycia naczyń Kraft Eco-Friendly to produkt pod każdym względem wyjątkowy. Wyobraźmy sobie: lokalni wolontariusze i rybacy zbierają plastikowe śmieci, które znajdują się w rzekach i nad jej brzegami. Następnie zebrane odpady są czyszczone i sortowane przez organizację Waste Free Ocean (WFO) oraz mieszane z plastikiem pozyskanym z recyklingu. Z uzyskanego w ten sposób plastiku powstają nowe butelki, do których nalewany jest koncentrat płynu Kraft Eco-Friendly. Dzięki Biedronce i temu niezwykłemu płynowi niemal każdy klient naszej sieci może zrobić mały gest w trosce o dobro naszej planety – mówi Joanna Fyałkowska, kupiec w Jeronimo Martins Polska SA.

Pamiętajmy: woda zajmuje ponad 70% powierzchni Ziemi. To dzięki niej istnieje życie na naszej planecie. Wszyscy powinniśmy więc czuć się odpowiedzialni za stan oceanów, mórz i rzek, bo niezależnie od tego, w którym zakątku Ziemi mieszkamy, jesteśmy od nich zależni.