wtorek, 11 luty 2020 11:50

Nowa lokalizacja centrali ubezpieczyciela

Napisał
Generation Park Generation Park fot. Skanska

Największy polski ubezpieczyciel podpisał list intencyjny z Grupą Skanska, który zakłada wynajem powierzchni w kompleksie Generation Park. Po 20 latach Grupa PZU opuszcza warszawskie PZU Tower.

Kilka tysięcy pracowników firmy przeniesie się do tymczasowej lokalizacji centrali w drugim kwartale 2022 r. Dotychczasowa centrala PZU mieści się w ponad 20 letnim PZU Tower w śródmieściu Warszawy przy al. Jana Pawła II 24. Budynek początkowo miał spełniać funkcje hotelowe, a następnie został przeprojektowany na cele biurowe. W projekcie wykorzystano technologie, które obecnie są już nieefektywne i nie spełniają współczesnych standardów dla powierzchni biurowych z zakresu organizacji i ergonomii pracy oraz ochrony środowiska. Decyzja o przeniesieniu centrali PZU do tymczasowej siedziby jest spójna z przyjętą przez Grupę strategią „Zielone PZU”.

PZU podpisało list intencyjny z Grupą Skanska dotyczący najmu powierzchni w Generation Park. Okres obowiązywania umowy wyniesie 10 lat. W tym czasie Grupa PZU przeanalizuje możliwości i podejmie decyzję o przyszłości dotychczasowej siedziby. Działka, na której stoi PZU Tower, nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego, dlatego Grupa PZU w najbliższym czasie wystąpi o decyzję dotyczącą warunków zabudowy. Dopiero wówczas zostanie podjęta decyzja o przyszłości PZU Tower.

– Tymczasowa zmiana siedziby centrali PZU to dla nas i naszych pracowników nowe otwarcie. Chcemy przedefiniować myślenie o miejscu pracy zespołu, ponieważ nasze hasło #nowePZU to również nowe myślenie o środowisku zawodowym. Przenosiny będą kolejnym krokiem na drodze do burzenia silosów i budowania przestrzeni przyjaznej dla pracowników oraz ułatwiającej im funkcjonowanie wewnątrz organizacji. Przenosimy się w nowe miejsce, ale docelowo chcemy wrócić na Jana Pawła II 24 – powiedział Paweł Surówka, prezes zarządu PZU.

– Dla nas inwestycja w nieruchomości to inwestycja w ludzi. Chcemy być liderem nie tylko na rynku finansowo – ubezpieczeniowym, ale też w rankingu dobrych pracodawców. Nasze siedziby są stopniowo remontowane, aby spełniały wszelkie wymogi bezpieczeństwa i ekologii. Staramy się też w nieszablonowy sposób urządzać nasze biura – dodała Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie odpowiedzialna za obszar nieruchomości w Grupie PZU.

Tymczasowa centrala PZU będzie się mieścić w budynku Y w Generation Park. To kompleks biurowców położonych przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Obecnie trwa tam budowa, a deweloper przewiduje jej zakończenie w I kw. 2021 roku. Kolejnych kilkanaście miesięcy zajmie wykończenie powierzchni biurowej i przeprowadzka pracowników PZU. Docelowo cały proces przeniesienia części pracowników Grupy PZU zakończy się w II kw. 2022 roku.

W budynku Y zastosowano najnowsze rozwiązania z zakresu ekologii i ergonomii pracy. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań minimalizujących wpływ na środowisko i wpływających na komfort pracy twórcy biurowca ubiegają się o certyfikaty LEED Core and Shell - Platinium, WELL Core and SHELL – Gold i Certyfikat Budynek bez Barier. Deweloperem kompleksu Generation Park jest szwedzka firma Skanska, która realizuje inwestycje biurowe zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa. Wieżowiec Generation Park Y jest najbardziej zielonym wysokościowcem w Warszawie i powstaje na Woli – w najszybciej rozwijającej się dzielnicy biznesowej stolicy.